Reklama

Skończył się serial z wyborem odbiorcy śmieci w Mielcu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie:

Skończył się serial z wyborem odbiorcy śmieci w Mielcu - Zdjęcie główne

Już wiemy, kto będzie odbiorcą śmieci w Mielcu | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 czerwca poznaliśmy decyzję komisji przetargowej dotyczącej tego, kto przez następny rok będzie odbiorcą śmieci w naszym mieście. Wybór nie był trudny ponieważ jedyną ofertę w drugim podejściu złożyło mieleckie MPGK w partnerstwie z kilkoma firmami. Przy pierwszym przetargu doszło do dziwnych kontrowersyjnych sytuacji, a nad mieleckim MPGK wisiało widmo straty największego rynku na świadczenie swoich usług - czyli miasta Mielca, na rzecz konkurencyjnej firmy z Tarnobrzega.

27 kwietnia Gmina Miejska w Mielcu ogłosiła drugi przetarg. Przedmiotem zamówienia był odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec.

Termin składania ofert minął 13 maja o godzinie 10.00. Umowa z firmą, która wygra postępowanie, zostanie zawarta na okres 12 miesięcy. Oferty zostały otwarte 13 maja o godzinie 12.00.

 Otwarcie ofert nastąpiło poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert. Przed otwarciem ofert, zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Tylko jedna oferta

Zamawiający Urząd Miejski Mielec poinformował o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej w Mielcu:

17 604 786,24 zł brutto – w odniesieniu do zamówienia podstawowego 

1 989 630,00 zł brutto – w odniesieniu do zamówienia w ramach prawa opcji

 

Zamawiający udostępnił także na stronie internetowej informacje o nazwach i adresach wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz o cenach zawartych w ofertach.

Okazało się, że wpłyneła tylko jedna oferta z Konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. ul. Wolności 44, 39-300 Mielec – Lider Konsorcjum

Partnerzy:

  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” Sp. z o.o., ul. Os. Rzeka 133, 34-451 Tylmanowa
  • Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Sp. z o. o. ul. Wolności 171, 39 – 300 Mielec
  • Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., Paszczyna 62b, 39-207 Brzeźnica
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe „ZAGRODA” Sp. z o.o.ul. 1-go
 

Oferta zaporoponowana przez MPGK:

 

Cena ofertowa brutto w zakresie podstawowym: 16 173 179,60 zł

Cena ofertowa brutto w zakresie prawa opcji: 1 803 821,40 zł

 

Złożona oferta jest niższa od kwoty założonej przez Urząd Miasta w Mielcu  o ponad 1,4 miliona złotych w w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz o prawie 186 tysięcy złotych w odniesieniu do zamówienia w ramach prawa opcji.

Po przeanalizowaniu dokumentacji komisja przetargowa ogłosiła, że przez kolejne 12 miesięcy odbiór śmieci z naszego miasta w dalszym ciągu będzie realizowany przez mieleckie MPGK.

To dobra wiadomość dla mieleckiej firmy, gdyż jeszcze w marcu sytuacja mogla skończyć się zgoła odmiennie.

 

- Zamawiający – Gmina – Urząd Miejski Mielec - informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Mielec Mielec”, dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty.

Po dokonaniu oceny ofert za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Wykonawcę:

Konsorcjum firm z Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. ul. Wolności 44, 39-300 Mielec – jako liderem konsorcjum za cenę ofertową 16 173 179,60 zł w zakresie podstawowym oraz 1 803 821,40 zł w ramach prawa opcji - czytamy w informacji.

Uzasadnienie faktyczne wyboru najkorzystniejszej oferty:

- Powyższa oferta była jedyną, która wpłynęła do upływu terminu składania, tym samym uzyskała najkorzystniejszy bilans punktowy ustalony w oparciu o kryteria, jakimi były cena, aspekt środowiskowy, aspekt społeczny oraz zbiórka choinek. Wykonawca spełnia wszystkie warunki - czytamy w uzasadnieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Niezwykła pomyłka

 

Przypominamy, że 9 lutego Urząd Miejski w Mielcu ogłosił pierwszy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec. Z wybraną firmą  miasto ma podpisać roczną umowę, obowiązującą od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. Mielecki magistrat przeznaczył na ten cel ponad 22 miliony złotych.

 Po otwarciu dokumentów okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca złożyło ofertę przeznaczoną nie dla Mielca, ale dla... Radomyśla Wielkiego! Dziś już wiemy, że pomylił się pracownik mieleckiej spółki. Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Jego oferta opiewała na kwotę ponad 18,5 miliona złotych, a więc mieściła się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez Urząd Miejski w Mielcu.

 19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest MPGK w Mielcu. Po jej odrzuceniu w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg.

Komisja przetargowa dokładnie badała ofertę firmy z Tarnobrzega. Z tym potencjalnym wykonawcą trwała wymiana dokumentacji i jej wnikliwa analiza. Firma FCC Tarnobrzeg twierdzi, że oferta została przygotowana z należytą starannością.

W przypadku, gdyby MPGK w Mielcu nie wygrało przetargu, władze spółki twierdziły, że pracę w przedsiębiorstwie może stracić nawet 50 osób.

 

 Decyzja komisji

 

 - Biorąc pod uwagę, iż wszystkie oferty zostały odrzucone zgodnie z przepisami, zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego - czytamy w zawiadomieniu.

 Od 1 kwietnia aż do zakończenia kolejnego postępowania przetargowego śmieci w dalszym ciągu odbiera MPGK z Mielca. Jest jednak zasadnicza różnica dla mieszkańców domków jednorodzinnych. Odpady zmieszane są odbierane nie co tydzień - jak to było do tej pory, lecz co dwa tygodnie. Opłaty pozostały jednak takie same. WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY >>> TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy