Reklama

Reklama

Drugie podejście w walce o mieleckie śmieci

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 17:37
Autor: | Zdjęcie: KR

Drugie podejście w walce o mieleckie śmieci - Zdjęcie główne

Wystartował drugi przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. | foto KR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu po raz drugi w tym roku ogłosił przetarg na odbiór śmieci. Przy pierwszym postępowaniu doszło do dziwnych kontrowersyjnych sytuacji. Nad mieleckim MPGK wisiało widmo straty największego rynku na świadczenie ich usług - czyli miasta Mielca na rzecz konkurencyjnej firmy z Tarnobrzega. Ostatecznie decyzją komisji przetarg został unieważniony. Czy zażarta rywalizacja o Mielec będzie miała swoją kontynuację w drugim podejściu?

We wtorek, 27 kwietnia Gmina Miejska w Mielcu ogłosiła przetarg. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych jak i nieruchomości niezamieszkałych oraz zagospodarowanie odebranych odpadów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania.

CZYTAJ TAKŻE: Śmieci rzadziej odbierane, a ceny takie same

Termin składania ofert mija 13 maja o godzinie 10.00

Umowa z firmą, która wygra postępowanie zostanie zawarta na okres 12 miesięcy

Oferty zostaną otwarte 13 maja o godzinie 12.00

Otwarcie ofert nastąpi poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego po zalogowaniu w zakładce „Deszyfrowanie” na miniPortalu i nastąpi poprzez wskazanie pliku do odszyfrowania. 

Najpóźniej przed otwarciem ofert, zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Niezwłocznie po otwarciu ofert zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o:

  • nazwach i adresach wykonawców, których oferty zostały otwarte
  • cenach zawartych w ofertach.

 

Niezwykła pomyłka

 

Przypominamy, że 9 lutego Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec. Z wybraną firmą  miasto ma podpisać roczną umowę, obowiązującą od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. Mielecki magistrat przeznaczył na ten cel ponad 22 miliony złotych. 

Po otwarciu dokumentów okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca złożyło ofertę przeznaczoną nie dla Mielca, ale dla... Radomyśla Wielkiego! Dziś już wiemy, że pomylił się pracownik mieleckiej spółki.

Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Ich oferta opiewała na kwotę ponad 18,5 miliona złotych, a więc mieściła się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez Urząd Miejski w Mielcu.

19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu. Po jej odrzuceniu w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg. 

Komisja przetargowa dokładnie badała ofertę firmy FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Z tym potencjalnym wykonawcą trwała wymiana dokumentacji i jej wnikliwa analiza. Firma FCC Tarnobrzeg twierdziła, że oferta została przygotowana z należytą starannością. 

W przypadku, gdyby MPGK w Mielcu nie wygrało przetargu władze spółki twierdziły, że pracę w przedsiębiorstwie może stracić nawet 50 osób.

 

Decyzja komisji

 

23 marca Urząd Miejski w Mielcu poinformował, iż unieważnia postępowanie przetargowe.

- Biorąc pod uwagę, iż wszystkie oferty zostały odrzucone zgodnie z przepisami zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego - czytamy w zawiadomieniu.

Firma FCC Tarnobrzeg została odrzucona na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawa Zamówień Publicznych, który mówi, że z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Natomiast oferta tej firmy została odrzucona na podstawie art. 24 ust 4 oraz zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawa Zamówień Publicznych, który mówi, że zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Firma z Tarnobrzega nie odwołała się od tej decyzji.

Od 1 kwietnia, aż do zakończenia postępowania przetargowego śmieci w dalszym ciągu odbiera MPGK z Mielca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.