Reklama

Jest wyczekiwana decyzja w sprawie przetargu na odbiór śmieci w Mielcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Jest wyczekiwana decyzja w sprawie przetargu na odbiór śmieci w Mielcu - Zdjęcie główne

Komisja przetargowa zdecydowała | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po 42 dniach od otwarcia ofert na odbiór odpadów komunalnych w Mielcu jest decyzja komisji przetargowej. Po tym, jak mieleckie MPGK wysłało niewłaściwą ofertę do Urzędu Miejskiego w Mielcu na odbiór odpadów komunalnych, w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg. Czy właśnie ta firma będzie odbierać śmieci od mieszkańców Mielca?

Do końca marca odbiór odpadów komunalnych w Mielcu realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Komisja przetargowa już w ubiegłym tygodniu zapowiadała, że wkrótce ogłosi swoją decyzję.

Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy miejskiej Mielec. Z wybraną firmą  miasto ma podpisać roczną umowę, obowiązującą od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. Mielecki magistrat przeznaczył na ten cel ponad 22 miliony złotych. 

Feralna pomyłka

Po otwarciu dokumentów okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca złożyło ofertę przeznaczoną nie dla Mielca, ale dla... Radomyśla Wielkiego! Dziś już wiemy, że pomylił się pracownik mieleckiej spółki.

Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Ich oferta opiewa na kwotę ponad 18,5 miliona złotych, a więc mieści się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez Urząd Miejski w Mielcu.

19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu. Po jej odrzuceniu w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg. 

Komisja przetargowa dokładnie badała ofertę firmy FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Z tym potencjalnym wykonawcą trwała wymiana dokumentacji i jej wnikliwa analiza. Firma FCC Tarnobrzeg twierdzi, że oferta została przygotowana z należytą starannością. 

W przypadku, gdyby MPGK w Mielcu nie wygrało przetargu władze spółki twierdziły, że pracę w przedsiębiorstwie może stracić nawet 50 osób.

Jest decyzja komisji

23 marca Urząd Miejski w Mielcu poinformował, iż unieważnia postępowanie przetargowe.

- Biorąc pod uwagę, iż wszystkie oferty zostały odrzucone zgodnie z przepisami zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego - czytamy w zawiadomieniu.

Firma FCC Tarnobrzeg została odrzucona na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 17 ustawy Prawa Zamówień Publicznych, który mówi, że z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Natomiast oferta tej firmy została odrzucona na podstawie art. 24 ust 4 oraz zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawa Zamówień Publicznych, który mówi, że zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W zwiazku z taką decyzją możemy się wkrótce spodziewać rozpisania nowego przetargu. Nie wiemy, czy z decyzją o unieważnieniu przetargu zgodzi się firma FCC Tarnobrzeg i czy nie będzie się od niej odwoływać.

Do końca marca na pewno nie uda się wyłonić nowego odbiorcę. Kto więc od kwietnia odbierze od nas śmieci?

- W sytuacji braku możliwości zawarcia umowy przed 1 kwietnia 2021 r. z uwagi na ostateczny wynik postępowania lub w związku z toczącym się postępowaniem odwoławczym lub ewentualnymi kolejnymi postępowaniami odwoławczymi zamawiający ma możliwość zlecić usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na okres niezbędny do ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie stosownego artykułu ustawy Prawo Zamówień Publicznych - odpowiada mielecki magistrat.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy