Reklama

Wkrótce decyzja komisji w sprawie przetargu na odbiór śmieci w Mielcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Wkrótce decyzja komisji w sprawie przetargu na odbiór śmieci w Mielcu - Zdjęcie główne

Pojawiły się nowe wątki w sprawie. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija już pięć tygodni od momentu otwarcia ofert, które wpłynęły na realizację odbioru odpadów komunalnych w Mielcu. Do końca marca tę usługę realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Mielca. A kto będzie się tym zajmował od 1 kwietnia? Tego jeszcze nie wiadomo.

Nie milkną echa po tym, jak mieleckie MPGK wysłało niewłaściwą ofertę do Urzędu Miejskiego w Mielcu na odbiór odpadów komunalnych. Po jej odrzuceniu w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg. Pojawiają się jednak nowe wątki w sprawie.

19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu. Przypominamy, że oferta i cała dokumentacja, która trafiła do mieleckiego magistratu, była przygotowana dla gminy Radomyśl Wielki, a nie dla miasta Mielca. Jak się okazało, pomylił się pracownik MPGK.

- Jednak 1 marca konsorcjum, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Mielca, złożyło odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej na czynność odrzucenia oferty konsorcjum. Do dnia dzisiejszego Krajowa Izba Odwoławcza nie wyznaczyła terminu rozprawy, na której rozpatrzone zostanie odwołanie - informuje Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Dlaczego takie odwołanie zostało złożone i co dzięki temu MPGK chce osiągnąć, tego jeszcze nie wiemy.  

Co do dalszych prac nad rozstrzygnięciem przetargu, to komisja przetargowa jest obecnie na końcowym etapie badania oferty konsorcjum, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Z tym potencjalnym wykonawcą trwa wymiana dokumentacji i jej wnikliwa analiza. Firma FCC Tarnobrzeg twierdzi, że oferta została przygotowana z należytą starannością. 

A co w przypadku, gdyby rozstrzygnięcie nie nastąpiło do końca marca? Kto od kwietnia odbierze od nas śmieci?

- W sytuacji braku możliwości zawarcia umowy przed 1 kwietnia 2021 r. z uwagi na ostateczny wynik postępowania lub w związku z toczącym się postępowaniem odwoławczym lub ewentualnymi kolejnymi postępowaniami odwoławczymi zamawiający ma możliwość zlecić usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na okres niezbędny do ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie stosownego artykułu ustawy Prawo Zamówień Publicznych - odpowiada mielecki magistrat.

Czas pokaże, czy z takiego rozwiązania skorzysta mielecki magistrat, a mielczanie muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując na rozstrzygnięcie skomplikowanej sytuacji. Mieszkańcy Mielca z niecierpliwością czekają na ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie odbioru śmieci w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy