Reklama

Reklama

Przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. Jest oświadczenie firmy FCC Tarnobrzeg

Opublikowano: wt, 2 mar 2021 18:58
Autor: | Zdjęcie:

Przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. Jest oświadczenie firmy FCC Tarnobrzeg - Zdjęcie główne

Firma FCC wydała oświadczenie. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ustają dyskusje po tym, jak Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wysłało niewłaściwą ofertę do Urzędu Miejskiego w Mielcu na odbiór odpadów komunalnych. Po jej odrzuceniu, w grze pozostała konkurencyjna oferta konsorcjum, którego liderem jest firma FCC Tarnobrzeg, która 2 marca wydała w tej sprawie oświadczenie.

Reklama

Jak się okazało, pomylił się pracownik MPGK. W wyniku błędu w Mielcu może zmienić się odbiorca śmieci, a pracę w spółce może stracić nawet 50 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Przetarg na odbiór śmieci w Mielcu. Miasto kieruje pisma do FCC Tarnobrzeg

Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Mielcu, poinformowało, że w ramach prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Mielec obecnie trwa etap badania oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Do konsorcjum kierowane są wezwania do złożenia wyjaśnień lub dokumentów oraz prowadzona jest analiza informacji przekazywanych przez konsorcjum mająca na celu stwierdzenie, czy konsorcjum spełnia wszystkie określone przez zamawiającego warunki niezbędne do realizacji przedmiotowego zamówienia.

19 lutego zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty konsorcjum wykonawców, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu, o czym w tym samym dniu zamawiający poinformował wykonawców biorących udział w przedmiotowym postępowaniu. 

2 marca do całej sytuacji odniosła się firma FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o wydając oświadczenie w sprawie informacji pojawiających się w mediach dotyczących przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z miasta Mielca:

[...] Działając w imieniu FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o., jako Lidera Konsorcjum wykonawców w składzie: FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum), FCC Polska Sp. z o.o. (Członek Konsorcjum), Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu (Członek Konsorcjum) oraz Conteko Sp. z o.o. (Członek Konsorcjum), wyrażamy swoje zaniepokojenie informacjami, które ukazują się w kontekście przetargu w mediach, a które uderzają w dobre imię firmy FCC Tarnobrzeg.

Zarzuca się wadliwość wypełnienia oferty w związku z rzekomym nienależytym świadczeniem usług w ramach innych umów o zamówienie publiczne, podczas gdy sprawy te były sporne i jedna z nich nie zakończyła się dotychczas prawomocnie, zaś druga prawomocnie zakończona rozstrzygała spór na korzyść konsorcjantów.

W tym miejscu chcemy podkreślić, że nasza oferta została przygotowana z należytą starannością a nad całym procesem czuwa jedna z najlepszych kancelarii w kraju specjalizująca się w zakresie zamówień publicznych.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż jest to niekomfortowa dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. sytuacja, niemniej jednak pojawiające się materiały są stronnicze i oparte wyłącznie na przypuszczeniach, zawierają stanowisko tylko jednej strony, dlatego zdecydowaliśmy się do nich publicznie ustosunkować.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.