Reklama

Seniorzy siłą miasta

Opublikowano:
Autor:

Seniorzy siłą miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy seniorzy już drugi tydzień władają naszym miastem. Drugie Mieleckie Dni Seniora rozpoczęły się 7 października. Jednym z głównych wydarzeń była Gala Par Tanecznych z niedawno utworzonej Formacji Tanecznej "Gracja".

Seniorzy to ogromna siła naszego miasta. Już od 10 lat działa w Mielcu Uniwersytet Trzeciego Wieku, który skupia grupę prawie 400 osób. Studenci uczestniczą w specjalnych wykładach i zajęciach dodatkowych. Przy mieleckim UTW działają także specjalne sekcje: chór, grupa teatralna, grupa turystyczna czy fotograficzna. Ostatnio powstała także Formacja Taneczna "Gracja". Grupa skupia zarówno członków Uniwersytetu, jak i całkiem nowe osoby. Z seniorami pracuje choreograf Samorządowego Centrum Kultury Alicja Skopińska-Parys. Choreografię niektórych tańców przygotowała także Marzena Gawrońska z SCK. 
 
Inicjatywa niezwykle potrzebna
Mieleckie Dni Seniora odbyły się po raz pierwszy rok temu. Wtedy mieszkańcy miasta wybrali m. in. Najsympatyczniejszą Seniorkę Mielca, którą została Anna Paprocka. Ale nie to było głównym celem święta. Mielczanie  60 plus  chcieli obalić stereotypy i udowodnić, że energią i kreatywnością potrafią zarażać innych.
 
- Te wydarzenia są niezwykle popularne. Już sam fakt, że bilety na czwartkową galę taneczną rozeszły się w ciągu dosłownie kilku dni, pokazuje, że mielczanie oczekują takich imprez. Najważniejsze jest to, że udaje się nam  wyciągnąć z domu tych seniorów, którzy nie mają pomysłu na to, jak spędzać wolny czas. Właśnie przez takie imprezy mogą zobaczyć, co ciekawego dzieje się w mieście i że to miasto ma także coś do zaoferowania dla nich - powiedziała nam Stanisława Rzeźnik, przewodnicząca mieleckiej Rady Seniorów.
 
Brydż sportowy
Już drugi raz w historii Dni Seniorów odbyły się Mieleckie Mistrzostwa w Brydżu Sportowym Par o Puchar Rady Seniorów i Prezesa Agencji Wydawniczo Reklamowej "Korso" Bogdana Rojkowicza. Środowisko brydżowe w Mielcu jest niezwykle aktywne i nierozerwalnie związane z Hotelem Polskim. Tegoroczne mistrzostwa przyciągnęły kilkunastu seniorów. Władze miasta reprezentowała Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. Podsumowanie turnieju i wręczenie nagród zaplanowano na najbliższy czwartek,  podczas jubileuszu 10-lecia Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej w 42 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE