Reklama

Sebastian Peret z Mielca zdradza nam skąd bierze pomysły. Został doceniony w rankingu Forbesa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Sebastian Peret z Mielca zdradza nam skąd bierze pomysły. Został doceniony w rankingu Forbesa - Zdjęcie główne

Ma 25 lat a już jest w prestiżowym rankingu. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzi z Mielca i tu mieszka, zrealizował już ponad 150 projektów społecznych, od 7 lat jest prezesem fundacji, a od 3 prowadzi własną firmę. Jak mówi o sobie - każdego miesiąca robię rzeczy, które wspominał będę do końca życia.

Sebastian Peret ma 25 lat. Uczył się w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, później ukończył kreatywność społeczną, a także zarządzanie w politykach publicznych na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curii w Lublinie.

Pod koniec lutego prestiżowy magazyn biznesowy Forbes stworzył ranking młodych osób, które przeciwdziałały skutkom pandemii w największym stopniu, mielczanin znalazł się w TOP 10. Decyzję tą podjęła komisja złożona z prezesów największych polskich firm i spółek. 

 

Proszę nam opowiedzieć o fundacji Młodych Liderów? Jaką funkcję Pan tam pełni?

Jestem założycielem i prezesem Klubu Młodych Liderów w Mielcu. Jest to formalna organizacja (fundacja), której celem jest zrzeszanie młodych, aktywnych i ambitnych ludzi z Mielca i okolic.

Między innymi to dzięki też fundacji zostałem zauważony przez tygodnik Forbes.

 

Które z organizowanych wydarzeń są najbardziej popularne, które cieszą się duża popularnością?

W ciągu ostatniego roku głównie zajmowałem się takimi sprawami:

- Przenosimy szkoły do internetu - Początki zdalnego nauczania były tragiczne. Nauczyciele prowadzili lekcje w różnych programach, a na uczniów i rodziców spadł ciężar ogarnięcia tego wszystkiego. Poradniki wideo dotyczące wdrażania systemu zdalnej edukacji w szkołach rozwiązały ten problem. Filmy instruktażowe wyświetliło w YouTube ponad 120 000 osób. Oprócz filmów prowadziliśmy szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów.

- Kino Samochodowe – Poland Tour 2020 Nie wyobrażam sobie wakacji, w których nie damy ludziom ani jednego niesamowitego przeżycia - właśnie dlatego zorganizowaliśmy Ogólnopolską Trasę Kina Samochodowego, realizując w czasie wakacji 20 pokazów dla łącznie 4000 osób. Wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością. Dzięki współpracy z: Pepsi, RedBull, Empik, Skoda, Decatlon – umożliwiliśmy tysiącom osób dostęp do kultury i rozrywki. O przedsięwzięciu pisały: RMF i RMF MAXXX, Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Radio Złote Przeboje i inni. Statystyki Facebooka pokazały ponad 3 500 000 odbiorców i projekt stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w czasie pandemii. Obecnie jesteśmy na etapie realizacji Walentynkowej Trasy Kina Samochodowego, w której uczestniczyć będzie 3000 osób.

- Maturalni.com – korepetycje online. Innowacyjna platforma, która umożliwia "spełnianie maturalnych marzeń" poprzez przygotowanie do matury niezależnie od miejsca zamieszkania, zasobności portfela czy szkoły do której się należy. Korepetycje prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, którzy od lat oceniają matury, piszą podręczniki, artykuły naukowe lub edukują przez Internet. Start platformy nastąpił 1 stycznia. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu 5 dni dowiedziało się o niej ponad 1 200 000 osób (Facebook). Zatrudniamy 15 nauczycieli (cały czas rekrutujemy). Jestem przekonany, że ten projekt na stałe zmieni oblicze korepetycji w Polsce.

- Mikołaje Ratują Święta - Nie chcąc dopuścić myśli, że 2020 rok będzie pierwszym, w którym dzieci na własne oczy nie ujrzą Mikołaja - zorganizowaliśmy akcję w ramach której z pomocą Mikołaja można było przekazać dzieciom prezenty. Za pomocą 5-minutowych wizyt uratowaliśmy święta w aż 250 domach! Nie pobieraliśmy opłat, a jedynie przyjmowaliśmy darowizny na rzecz naszej działalności. Całość odbyła się w zgodnie z przepisami, więc zarażaliśmy jedynie uśmiechem i pozytywną energią.

Z których wydarzeń jest Pan najbardziej dumny?

Jestem dumnym koordynatorem wszystkich wyżej wymienionych projektów. W momencie zamykania lub realizacji jestem dumny z każdego swojego projektu. Zarywam noce i walczę, by każdy z nich był jak najlepszy. Oczywiście patrząc z perspektywy czasu na to jak wyglądały efekty moich prac 5 lat temu, a jak wyglądają teraz – widać ogromną różnicę. Nie sprawia to jednak, że z dawnych projektów jestem mniej dumny, gdyż to one doprowadziły mnie do miejsca w którym dziś jestem.

 

Czym się Pan zajmuje oprócz fundacji?

Oprócz Fundacji – prowadzę także przedsiębiorstwo społeczne. W 2020 roku pozyskaliśmy ponad 400 000zł na działalność 36 klubów sportowych w Polsce. Są to małe kluby, które wykonują tytaniczną pracę na rzecz promocji aktywności fizycznej, a które nie potrafią/nie mają możliwości pozyskiwania środków. Dzięki naszej pomocy, mimo pandemii odbyło się ponad 4000 godzin zajęć sportowych, w których uczestniczyło 3500 dzieci.

Pomagam także przedsiębiorcom. W ubiegłym roku pozyskałem dla nich blisko pół miliona złotych w formie różnych dofinansowań. Każdego miesiąca otwierają się nowe firmy dzięki dotacjom, które dla nich pozyskuję.

Oprócz tego hobbystycznie zajmuję się tworzeniem stron internetowych – głównie dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

 

Skąd pomysł na Pana biznes?

Pomysły na projekty i prowadzenie firmy biorę z analizy potrzeb. Jeśli ktoś jest w stanie za coś zapłacić – to znaczy, że naprawdę tego potrzebuje. W ten sposób najczęściej weryfikuję, czy to co robię lub wymyślam jest dobre i ma sens. Trudno jednoznacznie powiedzieć dlaczego robię to co robię. Jeszcze rok temu miałem organizować największe w Polsce Festiwale Baniek Mydlanych, a skończyło się na portalu do korepetycji online oraz Kinie Samochodowym. Sukces z jednej strony jest wytrwałością w realizacji planu, a z drugiej umiejętnością elastycznego podejścia i dostosowywania się do panujących warunków. Staram się łączyć oba podejścia w swoim działaniu.

 

Jak to się stało, że znalazł się Pan w rankingu Forbesa? 

W rankingu Forbesa znalazłem się poprzez wysłanie zgłoszenia. Był nim krótki esej opisujący moją działalność, a także CV. Obecnie czekam na rozmowę z kapitułą konkursową, która wyłoni ostatecznie "najlepszych" w rankingu 25 under 25.

Na czym polega ranking "25 under 25"? 

To wybór 25 młodych ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat, a już wyróżniają się w swojej branży. Amerykański "Forbes" dokonuje takiego wyboru w 10 branżach (sztuka i kultura, finanse, media i marketing, nauka i zdrowie, działalność społeczna, sport i gry, rozrywka, produkcja i przemysł, handel i e-commerce oraz technologie), wyróżniając 300 osób. 

Z Sebastianem Peretem rozmawiała Patrycja Teklak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy