Reklama

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (30 grudnia) na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów. Samochody zakupione zostały ze środków "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020" i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w kwocie 180 tys. złotych. To dwa oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6.

Uroczyste przekazanie radiowozów nastąpiło o godz. 13.30, na rzeszowskim Rynku. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Marek Ustrobiński, Poseł na Sejm RP Paweł Poncyliusz, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman oraz naczelnik wydziału wywiadowczo-interwencyjnego i komendant komisariatu, do których trafią samochody. 

Gości, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców przywitał Wiceprezydent Marek Ustrobiński. W swoim  przypomniał, że Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast w kraju. Podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa. 

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania podziękował Prezydentowi Miasta Rzeszowa za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. 

Nowe radiowozy poświęcił ks. Marek Buchman, kapelan podkarpackich policjantów. Następnie kluczyki do samochodów zostały przekazane policjantom z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP w Rzeszowie i Komisariatu Policji II na Baranówce Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przez których będą używane w służbie.

Dążąc do podniesienia bezpieczeństwa, miasto regularnie wspiera rzeszowską Policję środkami na realizację różnych zadań. Przekazane samochody to kolejne radiowozy, których zakup współfinansowało miasto. Wcześniej, w grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Kolejne radiowozy zakupione przy finansowym wsparciu Prezydenta Rzeszowa to cztery hybrydowe toyoty. Zostały przekazane policjantom w lipcu br.

Samochody to siedmioosobowe oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6. Wyposażone w dwulitrowy silnik diesla o mocy całkowitej 110 kw mocy z automatyczną skrzynią biegów. Każdy radiowóz kosztował 203 017 tys. złotych. Samochody wyposażone są we wtrysk płynu AdBlue, który redukuje emisję szkodliwych substancji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE