Reklama

Rozmowy pomogły. Starówka jednak otwarta dla samochodów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na czas wakacji, od 2 lipca do 28 sierpnia 2022 rynek starego miasta miał zostać wyłączony z ruchu dla samochodów osobowych zarówno w weekendy jak i w pozostałe dni tygodnia. W związku z licznymi sygnałami oraz rozmowami z mieszkańcami, a także przedsiębiorcami prowadzącymi działalność handlową i usługową w rejonie rynku, Prezydent Jacek Wiśniewski podjął decyzję o utrzymaniu w lipcu rozwiązania z lat ubiegłych, czyli wyłączeniu ruchu okrężnego przez ulicę Rynek tylko w weekendy – od godziny 14.00 w soboty do godz.22.00 w niedzielę.

O planach zamknięcia dojazdu do sklepów i domów osoby najbardziej zainteresowane dowiedziały się 1,5 tygodnia przed zamknięciem, z mediów społecznościowych. Oznacza to, iż nikt nie poinformował  właścicieli sklepów, że 1 lipca nie będą mogli dojechać z towarem do swoich sklepów.

- Decyzja o zamknięciu dojazdu do rynku była podjęta zapewne nieco wcześniej, dlaczego nikt nie otrzymał o tym zawiadomienia? - zadają sobie pytanie sklepikarze.

To miejsca pracy, do których trzeba dojechać, dowieść towar, czasem w różnych godzinach. Osoby, które tam prowadzą swoje interesy, sklepy, potrzebują klientów, aby opłacić podatki, to jest  ich źródło utrzymania.

- Decyzja zapadła, informacji zero - twierdzą zainteresowani. - Nawet nikt się nie pojawił, nie przysłano nam pisma... Kto i dlaczego zadecydował za nas, gdzie demokracja? Po wszystkich obostrzeniach to pierwsze miesiące, kiedy ponownie rozkręcamy firmy, a tu rzucają nam kłody pod nogi, 2 miesiące odcięcia nas  od klientów!

A co ze starszymi osobami, ich dojazdem do domu?

Po licznych pytaniach uzyskano odpowiedzi o odpowiednich "przepustkach" wjazdu.

- Nie wiadomo komu przyszedł do głowy ten wręcz absurdalny pomysł. Sukiennice są Krakowie, pięknych zabytków nie ma, drzew - aby się schronić - też brakuje, więc jaki jest cel zamykania wjazdu na rynek poniedziałku do piątku? - zadają sobie pytania właściciele sklepów. 

Po kolejnym spotkaniu,  30 czerwca decyzja zapadła i zamknięcie  w lipcu dotyczyć będzie tylko weekendów. Co do sierpnia, nie znamy jeszcze planów. Cieszą się przedsiębiorcy, gdyż klient przez 2 miesiące niedogodnych zakupów mógłby znaleźć  inne miejsce do wydawania swoich pieniędzy i nie wrócić.

Z radością przyjęli wiadomość też klienci.

 - Zawsze bliżej to lepiej, bez dźwigania ciężkich zakupów - mówią.

Odetchnęli również mieszkańcy, z nieograniczoną możliwością wyjazdu do własnego domu czy kamienicy.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy