reklama
reklama

Rolnicy znów wyszli na ulice protestować [ZDJĘCIA-WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Piotr Boberek

Rolnicy znów wyszli na ulice protestować [ZDJĘCIA-WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
15
zdjęć

Rolnicy w całej Polsce znów zjednoczyli siły w proteście, aby wyrazić swoje niezadowolenie. | foto Piotr Boberek

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościProtesty rolników w Polsce, które odbyły się 20 lutego, stanowią ważny rozdział w kontynuującej się historii niezadowolenia w sektorze rolnym kraju. Tego dnia, rolnicy z różnych części Polski zdecydowali się wyrazić swoje frustracje i niepokoje, domagając się uwagi i działań ze strony rządu w kwestiach, które bezpośrednio wpływają na ich życie zawodowe i prywatne.
reklama

 

Podstawą protestów są rosnące obawy związane z kilkoma kluczowymi kwestiami wpływającymi na sektor rolny. Wśród nich znalazły się problemy takie jak niesprawiedliwe ceny skupu produktów rolnych, które nie odzwierciedlają realnych kosztów produkcji, a także narastające trudności związane z dostępem do nowoczesnych technologii i środków produkcji. Ponadto, rolnicy wyrażali swoje zaniepokojenie polityką rolną Unii Europejskiej, która ich zdaniem, nie zawsze korzystnie wpływa na polskie gospodarstwa.

Protesty charakteryzują się wysokim stopniem organizacji i zaangażowania. Rolnicy z całej Polski zorganizowali marsze, pikiety oraz blokady dróg, wykorzystując traktory i inne pojazdy rolnicze, aby zwrócić uwagę na swoje postulaty. Takie działania mają na celu przyciągnięcie uwagi mediów oraz zmuszenie polityków do zajęcia się problemami sektora rolnego.

reklama

 

Protesty rolników z 20 lutego w Polsce są wyrazem głębokich frustracji i wyzwań, przed którymi stoi współczesne rolnictwo. Wskazują na konieczność przemyślanej i zrównoważonej polityki rolniczej, która będzie wspierać rolników, jednocześnie zapewniając zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo żywnościowe. Dla osiągnięcia tych celów kluczowe będzie budowanie dialogu między rolnikami, rządem i innymi interesariuszami, a także wdrażanie innowacji i technologii wspierających zrównoważone rolnictwo.

Rolnicy z powiatu mieleckiego również protestują

Protestujemy przede wszystkim przeciwko importowi towarów z Ukrainy, gdyż leją się do nas strumieniem. Chcemy też, aby obniżone zostały ceny polskich nawozów, żeby zostały obniżone koszty produkcji. Chcemy też wypłaty płatności bezpośrednich oraz ekoschematów w jak najszybszym terminie, z racji problemów finansowych rolników. Postulujemy też w sprawie kredytów płynnościowych, które były podzielone na 2% na 15 lat, żeby pomóc rolnikom przetrwać ten najgorszy czas 

reklama

 

- mówił Andrzej Szuba, rolnik obecny na proteście w Szczucinie.

Ilość maszyn, ludzi, ciągników, przekracza organizacyjne wyobrażenia. Jest nas dużo więcej, niż się spodziewaliśmy. Wszyscy protestujemy tutaj również przeciwko zielonemu ładowi, który prowadzi do wyniszczenia polskich gospodarstw

- dodał Andrzej Szuba.

Rolnicy w Szczucinie idą w marszu z "trumną rolnika"

 

Protesty mają miejsce również w miejscowości Durdy, gdzie blokowany jest terminal przeładunkowy LHS. Drogi w powiecie mieleckim są więc również w niektórych miejscach zablokowane. Szczególne utrudnienia mogą pojawić się w gminie Padew Narodowa.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama