Reklama

Robocze spotkanie ws. budowy węzła drogowego w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Robocze spotkanie ws. budowy węzła drogowego w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa wiaduktu łączącego budowaną obwodnicę Mielca z pozostałymi drogami była głównym tematem dzisiejszego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim. Marszałek Władysław Ortyl zaprosił prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego.

Odbyło się także spotkanie robocze poświęcone wspomnianej inwestycji, w którym oprócz prezydenta wzięli udział: jego zastępca Paweł Pazdan oraz naczelnicy zaangażowanych w inwestycję wydziałów: Tadeusz Siemek, Monika Skowrońska-Ziomek, Waldemar Wiącek. Ze strony samorządu województwa oprócz marszałka uczestniczyli m.in. wicemarszałek Ewa Draus, która w zarządzie zajmuje się m.in. infrastrukturą transportową, Andrzej Miąso dyrektor PZDW i Joanna Szozda dyr. Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego UMWP z pracownikami.

Wiadukt nad torami linii L25 na wysokości ul. Kosmonautów będzie kluczowym elementem węzła drogowego, który powstaje w ramach budowanej północnej obwodnicy Mielca i docelowo ma usprawnić połączenie z istniejącą już obwodnicą wschodnią. Budowa wiaduktu jest realizacją założeń podpisanego w grudniu 2016 roku listu intencyjnego, w którym samorządy województwa, powiatu oraz miasta Mielca i sąsiadujących gmin zobowiązały się do współpracy przy tym projekcie.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter roboczy. Wymieniono wiele istotnych kwestii dotyczących realizacji tego przedsięwzięcia i dalsze kroki, które przybliżą do rozpoczęcia tej potrzebnej dla mieszkańców inwestycji. Trwa już budowa nowego mostu na Wisłoce wraz z nowym odcinkiem drogi 984, która prowadzić będzie od mostu do wspomnianego wiaduktu. Wkrótce rusza remont torów na linii kolejowej L25 więc jest to dobry okres, aby jednocześnie mógł powstać wspomniany węzeł drogowy z wiaduktem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE