Reklama

Remont na Wyszyńskiego coraz bliżej

Opublikowano:
Autor:

Remont na Wyszyńskiego coraz bliżej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że ulica Wyszyńskiego w Mielcu wymaga natychmiastowego remontu, informowaliśmy już rok temu. Wtedy otrzymaliśmy deklarację prezydenta, że zostanie wyremontowana w 2017 roku i rzeczywiście magistrat ogłosił właśnie przetarg na roboty budowlane.

Ulica Wyszyńskiego znajduje się na osiedlu Smoczka. Znajdują się przy niej Dom Pomocy Społecznej, kościół parafialny, a także szkoła podstawowa i bloki mieszkalne. Ulica w ciągu ostatnich kilku lat została bardzo uszkodzona. Magistrat w planie budżetowym na 2017 rok wpisał jej remont. Szacunkowy kosz inwestycji wyceniany jest blisko na 6 mln 835 tys. zł. Urzędnicy otrzymali dofinansowanie 2 mln 299 tys. zł w ramach programu rozwoju gminnej infrastruktury drogowej. Ostatnio urząd miejski ogłosił przetarg na roboty budowane związane z przebudową i modernizacją ul. Wyszyńskiego. Warto zaznaczyć, że jest to największa inwestycja drogowa zaplanowana w budżecie naszego miasta na rok 2017.

Remont będzie miał bardzo szeroki zakres ze względu poważne usterki konstrukcyjne drogi, powstałe z powodu nieszczelnej kanalizacji deszczowej. Dlatego konstrukcja ulicy zostanie całkowicie wymieniona, podobnie jak nawierzchnia jezdni i chodniki. Prace remontowe obejmą także wypusty uliczne. Powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, zatoki autobusowe i ścieżki rowerowe. Modernizacji poddane zostanie także oświetlenie uliczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE