Reklama

Regaty o Pagaj Żwirowiska w Otałęży

Opublikowano:
Autor:

Regaty o Pagaj Żwirowiska w Otałęży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przystani Bryza w Otałęży odbyła się piąta i zarazem ostatnia w sezonie nawigacyjnym 2016 edycja Pucharu Optymistrza zorganizowana przez Klub Żeglarski Orkan Mielec.

Puchar Optymistrza to cykl pięciu regat pomyślanych jako zawody dla dzieci, które dopiero zaczynają pływać na jachtach i nie mają doświadczenia z regularnych treningów. Ich organizacja była możliwa dzięki dzięki grantowi jaki Klub Orkan pozyskał z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Pierwsze zawody Orkan zorganizował w Otałęży na początku czerwca. Kolejne organizowały Jacht Klub Nisko oraz Jacht Klub San w Przemyślu - zawody na Solinie w Polańczyku i na żwirowisku Ostrów.

Ostatnim zawodom – Regatom o Pagaj Żwirowiska w Otałęży towarzyszyła świetna żeglarska pogoda. Od samego rana młodym zawodnikom wiało dość mocno (od 2-4 B), a do tego odczuwalna temperatura powietrza oscylowała w okolicach 5-7 C.

-Wiatr był wiatr w sam raz do żeglowania, bo co to za przyjemność kołysać się na wodzie w upalny dzień. Duże gratulacje należą się rodzicom, którzy pomimo zimnego północno-wschodniego wiatru nie trzęśli się nad swoimi pociechami i dali im pomoczyć się w wodzie o nie najwyższej temperaturze - powiedział jeden z organizatorów imprezy Mariusz Więcek z mieleckiego Orkana.

Więcej w 43 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE