Briefing miał na celu przede wszystkim zachęcenie do udziału w referendum, które odbędzie się równolegle z wyborami parlamentarnymi 15 października 2023.
Wybory są świętem demokracji w naszym kraju. Ważnym elementem demokracji jest też referendum, które odbędzie się 15 października. Wynik referendum zdecyduje o tym jaka będzie Polska, Podkarpacie czy Mielec. Uważam, że Mielec zasługuje na ważne inwestycje, takie jak hala sportowa, powrót kolei czy uruchomienie obwodnic.
-mówił Władysław Ortyl.
Marszałek województwa podkarpackiego poinformował również, że swój głos w wyborach odda na Fryderyka Kapinosa, który swoją wypowiedź oparł na omówieniu poszczególnych elementów referendum.
Referendum to bardzo ważne narzędzie demokracji. Jako Prawo i Sprawiedliwość rekomendujemy, aby cztery razy zagłosować na "nie". Jeśli chodzi o pierwsze pytanie "czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym?" - Orlen, który jest spółką państwową zapłacił za pierwsze półrocze 36 miliardów złotych podatków. Jeśli sytuacja się utrzyma, do końca roku powinno to być ponad 70 miliardów. Widzimy, jak bardzo ważne były te spółki skarbu państwa w czasie pandemii, wojny na Ukrainie czy teraz w czsie zbrojenia. Drugie pytanie " czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn?". Kiedy rozmawiamy z ludźmi, to najważniejszy jest wybór a nie przymus. Bardzo ważne jest że istnieje ten wybór przejścia na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Kolejne pytanie "czy popierasz likwidację muru na granicy Polski i Białorusi". Dzisiaj opozycja mówi że oni też są za, ale uważam że to powinno być zapisane i przegłosowane w referendum, ponieważ wiem jak wyglądała sytuacja w czasie posiedzenia Sejmu. Posłowie Lewicy i KO nawet nie chcieli tego procedować, tylko odrzucić ustawę przed którymś czytaniem, a potem glosowali przeciwko. I ostatnie pytanie "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?". Widzimy co się dzieje na Lampeduzie, widzimy co się dzieje w Niemczech, Szwecji czy Francji. Mieszkańcy, kiedy z nimi rozmawiam mówią "panie pośle, proszę nie dopuścić do relokacji". My jako naród pomagamy. Przyjęliśmy miliony uchodźców. Tym imigrantom ekonomicznym pomagajmy tam, gdzie mieszkają.
-mówił Fryderyk Kapinos.
Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Tego samego dnia odbędzie się referendum.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.