Reklama

Reklama

Raport powodziowy: Sytuacja stabilna. Coraz mniej wody.Mamy zdjęcia z policyjnego Black Hawka [FOTO]

Opublikowano: ndz, 26 maj 2019 16:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działania straży w ostatniej dobie koncentrowały się przede wszystkim na pompowaniu wody z zalanych piwnic, budynków oraz posesji, udrażnianiu zatkanych przepustów drogowych oraz ograniczaniu rozlewisk poprzez układanie worków z piaskiem. Straż pożarna dostarcza także niezbędnego sprzętu w tym wysokowydajne pompy. Na miejscu pracują również wody polskie.

Do późnych godzin nocnych trwało wczoraj sprawdzane w terenie tego, jak wygląda aktualnie sytuacja i jak postępują prace mające na celu uszczelnianie i zabezpieczenie niektórych odcinków wałów oraz to, w jaki sposób udzielana jest pomoc mieszkańcom. Wojewoda podkarpacki wraz z komendantem wojewódzkim PSP oraz władzami lokalnymi odwiedzili powiaty, w których w ostatnim czasie sytuacja wyglądała najgorzej.

 

Fala kulminacyjna na podkarpackim odcinku Wisły na granicy z województwem małopolskim przebiega spokojnie - z tendencją spadkową. Kulminacja w chwili obecnej minęła gminę Baranów Sandomierski i jest ciągle monitorowana. Kontynuowane są cały czas prace uszczelniające i dociążające wały tam, gdzie stwierdzono takie potrzeby. Sytuacja na pozostałych rzekach w województwie podkarpackim jest stabilna. Stany ostrzegawcze przekroczone są jeszcze na ośmiu wodowskazach, ale wszędzie z tendencją spadkową.

 

Helikopter policyjny dziś także kontroluje powiat mielecki. Działania policjantów mają na celu przede wszystkim sprawdzanie, czy wszystkie wały wytrzymują napływ wody. Mamy zdjęcia z niedzieli 26 maja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.