Reklama

Rafał Augustyn pierwszym Polakiem, który zastosował elektroniczną pigułkę

Opublikowano:
Autor:

Rafał Augustyn pierwszym Polakiem, który zastosował elektroniczną pigułkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rafał Augustyn, zawodnik LKS Stal Mielec zajął 13. miejsce w chodzie na 50 kilometrów w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. Był też pierwszym Polakiem, który zdecydował się zastosować elektroniczną pigułkę podczas zawodów.

13 miejsce to najlepszy wynik Polaków w tej konkurencji. Nocny chód na 50 kilometrów został rozegrany w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

 - Jestem 13. zawodnikiem świata na 50 km, ale samo ukończenie tego katorżniczego wyścigu jest dla mnie ogromnym sukcesem. Nocny chód w tak ekstremalnych warunkach klimatycznych sprawił, że nie miało to prawie nic wspólnego ze sportową rywalizacją - pisze na swoim profilu facebookowym Rafał Augustyn.

- Nie będę się już rozwodził nad samą kwestią organizacji mistrzostw czy faktem pokonania 52 km przez pomyłkę sędziów, o czym być może usłyszeliście już z mediów - dodał.

Elektroniczna pigułka, to eksperyment w którym mógł wziąć udział każdy zawodnik. Pierwszym zawodnikiem z Polskiej reprezentacji okazał się Rafał Augustyn.

Chodzi o monitoring ciepłoty ciała u zawodników. Zawodnik był ciekawy jak jego ciało będzie się zachowywać w tak trudnych warunkach. Dane uzyskane z pigułki rejestrujące różne parametry ciała przydadzą się w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie mogą panować podobne warunki pogodowe.

Zawodnik opowiadał, że pigułkę połknął cztery godziny przed startem. Wszystkie dane z niej zostały na bieżąco zapisywane, a później pigułka jest wydalana z organizmu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE