reklama

Radomyśl Wielki: Oryginalne pałace i zamki. Prace uczniów zadziwiają [ZDJĘCIA-LISTA LAUREATÓW]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim uczestniczyli w szkolnym konkursie związanym z językiem angielskim i historią. Ich zadaniem było wykonać makiety polskich zamków, pałaców czy dworów w oryginalny, ciekawy sposób. Zobaczcie rezultaty w naszej galerii.
reklama

- Z przyjemnością i dumą prezentujemy makiety zamków i pałaców, które uzyskały nagrody i wyróżnienia w szkolnym konkursie: polskie zamki i pałace z językiem angielskim. Dzięki pracy nad makietami uczniowie poznali historię, inspirując się jednym z zamków w Polsce oraz nauczyli się słownictwa z języka angielskiego dotyczącego zamków i pałaców. - opowiadają pracownicy Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim, Barbara Żala oraz Andrzej Szczurek.

Konkurs miał na celu przybliżyć historię Polski poprzez wykonanie makiety polskiego zamku, pałacu lub budowli obronnej oraz  rozbudzenie pomysłowości, kreatywności i wyobraźni przestrzennej dzieci. Prace nad makietą były doskonałą okazją do poznania okoliczności budowy,  kolejnych właścicieli, stylów architektonicznych oraz ciekawostek związanych z polskimi pałacami, zamkami lub budowlami obronnymi. 

- Uczniowie wykonali makiety zamków i pałaców z różnych materiałów. Powstały zamki z tektury, masy solnej, styropianu oraz z  kamieni. Serdeczne podziękowania kierujemy do Muzeum- Zamku w Oporowie, Zamku "Dunajec" w Niedzicy oraz do Muzeum - Zamku w Łańcucie za ufundowanie wspaniałych nagród. - dodaje dyrektor Żala.

 

Laureaci konkursu

  1. miejsce — Antoni i Szymon Marczyk — makieta zamku w Bobolicach
  2. miejsce — Wiktoria i Kacper Grzech — makieta zamku ,,Dunajec" w Niedzicy
  3. miejsce — Nikodem i Anita Krzyżowska — makieta zamku w Przecławiu
- Zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości w często żmudnej i skomplikowanej pracy, wspaniałych umiejętności twórczych, zapału i pomysłowości oraz oczywiście godnego podziwu efektu ich pracy - podkreśla Andrzej Szczurek

  

 

                                                                                                                                                                                         

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama