- 1 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn. W tym dniu wspólnie podziękowaliśmy powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie. Symbolem - aktem naszej solidarności z żyjącymi powstańcami - była opaska biało-czerwona na przedramieniu oraz ubiór nawiązujący do okresu II wojny światowej - mówi Barbara Żala, koordynator projektu.
CZYTAJ TAKŻE: Mieleccy nauczyciele pobiegli dla Janka [ZDJĘCIA]
W tym roku uczniowie zorganizowali Szkolną Harcerską Pocztę Polową, uczennice roznosiły kartki, zakładki do książek oraz gazetki na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli również w lekcjach przeprowadzonych w oparciu o materiały przesłane przez fundację Sensoria oraz materiały IPN, a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube.
Dzięki nim nasi uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat Powstania Warszawskiego, a także poznali losy powstańców. Zwieńczeniem zajęć poświęconych rozbudzeniu patriotyzmu w uczniach było wykonanie oraz napisanie wspólnych kartek do powstańców zawierających słowa uznania, życzenia i podziękowania za ich poświęcenie i narażanie życia, by dziś Polska mogła być wolna.
Aby wesprzeć materialnie powstańców, uczniowie po raz kolejny wzięli udział w loterii pt. „Każdy los wygrywa”. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Loteria cieszyła się dużą popularnością.
- Udział w akcji "BohaterON – włącz historię" to szansa na nawiązanie dialogu pokoleń, a wykonane kartki z życzeniami dla żyjących powstańców pozwolą wyrazić wdzięczność, szacunek oraz pamięć o bohaterach, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się ten projekt składam serdeczne podziękowanie - mówi koordynator projektu Barbara Żala.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.