Reklama

PUP Mielec udzielił wsparcia tysiącom firm. Czy teraz zaczną się kontrole?

Opublikowano:
Autor:

PUP Mielec udzielił wsparcia tysiącom  firm. Czy teraz zaczną się kontrole? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu wpłynęło 7730 wniosków o udzielenie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Pozytywnie rozpatrzono 6766 wniosków na kwotę 50 142 000 zł. Czy teraz firmy, które otrzymały te pieniądze mogą się spodziewać kontroli?

Z form pomocy jakimi dysponował PUP Mielec  w ramach tarczy antykryzysowej największym zainteresowaniem cieszyły się pożyczki w wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, w tym samozatrudnionych ( pożyczka ta była hitem ponieważ nie trzeba było wykazywać żadnej straty w działalności, a jedynym warunkiem jej umorzenia było utrzymanie  działalności przez 3 miesiące od jej otrzymania).  
CZYTAJ TAKŻE:Znamy majątki lokalnych włodarzy. Wiemy też ile posiadają najbogatsi Podkarpacia

Pożyczek takich PUP udzielił 5170 na kwotę 25 479 000 zł. Drugą z najbardziej atrakcyjnych form wsparcia było  pokrywanie  części kosztów  wynagrodzeń pracowników przedsiębiorstw. Tu pozytywnie rozpatrzono 643 wnioski i wypłacono kwotę 19 329 000 zł. Koleina ścieżka wsparcia to dofinansowanie kosztów działalności dla samozatrudnionych. PUP rozpatrzył pozytywnie 945 wniosków samozatrudnionych i wypłacił im 5 257 000 zł. I wreszcie ostatnia forma wsparcia tj. pokrywanie  części kosztów  wynagrodzeń pracowników organizacji pozarządowych. Pozytywnie rozpatrzono 8 wniosków organizacji i  wypłacono im  75 896 zł.

W sumie PUP Mielec pozytywnie rozpatrzył 6766 wniosków i wypłacił kwotę 50 142 000 zł. Czy teraz firmy, osoby samozatrudnione, organizacje pozarządowe, które otrzymały to wsparcie mogą się spodziewać kontroli?

Zapytany o to dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu Grzegorz Durak odpowiedział:

- Aktualnie nie prowadzimy żadnych kontroli w zakresie wykorzystania pomocy udzielonej przedsiębiorcom na zwalczanie negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez koronawirusa.

Jednocześnie dodał.

- W przyszłości takich kontroli nie można wykluczyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE