Reklama

"Psia grypa". Policjnaci na chorobowym, bo protestują?

Opublikowano:
Autor:

"Psia grypa". Policjnaci na chorobowym, bo protestują? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak dowiadujemy się od rzecznika prasowego mieleckiej policji ponad 50 procent policjantów z naszego powiatu jest na zwolnieniach chorobowych.

"Psia grypa" roznosi się w błyskawicznym tempie, policjanci z całej Polski masowo biorą L4. Mówi się, że w ten sposób protestują m.in. przeciwko niskim płacom, chcą też powrotu do wcześniejszych praw emerytalnych. Niektóre komisariaty świecą pustkami, bo w pracy, poza komendantem nikt się nie pojawił.

W naszym powiecie już ponad 50 procent policjantów przebywa na zwolnieniach chorobowych. - Mimo tej sytuacji mamy zapewnioną ciągłość służby, wszystkie interwencje są realizowane - mówi nam mł. asp. Marek Opiela z KPP w Mielcu.

Przypominamy: protest policjantów rozpoczął się 10 lipca. Decyzję o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej podjęła Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji, wysłali swoje postulaty do ministrów spraw wewnętrznych i administracji oraz finansów i sprawiedliwości. Również w marcu Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych informowała, że jeśli postulaty nie zostaną spełnione, dojdzie do masowego protestu.

W sierpniu, sytuacja się zaostrzyła. Na znak sprzeciwu najpierw policjanci przestali wystawiać mandaty, teraz masowo biorą L4. „Obawiam się więc, że jeżeli w najbliższych dniach nasze środowisko nie uzyska jednoznacznej gwarancji na spełnienie naszych postulatów, w słuszność których przecież sam Pan nie wątpi, sytuacja może się skomplikować jeszcze bardziej” – napisał Rafał Jankowski w liście otwartym do Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE