Reklama

Przy pomocy fałszywego dowodu chciała przekroczyć granicę

Opublikowano:
Autor:

Przy pomocy fałszywego dowodu chciała przekroczyć granicę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG ujawnili obywatelkę Ukrainy, która jako dokument potwierdzający cel wjazdu do strefy Schengen przedstawiła ... podrobiony polski dowód osobisty.

Zdarzenie zanotowano w miniony piątek (14 czerwca) na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli autobusu kursowego do Czech jedna z podróżnych, 38-letnia kobieta przedstawiła paszport wydany na Ukrainie. Zapytana o dokumenty potwierdzające cel wjazdu,  przedstawiła polski dowód osobisty.  

Funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentu. W trakcie sprawdzeń z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdzono, że dowód jest w całości podrobiony na wzór oryginalnego.

Cudzoziemka wyjaśniła, że dokument zdobyła na Ukrainie. Miał jej „ułatwić” życie w trakcie pobytu w Czechach gdzie zamierzała podjąć pracę.

Obywatelka Ukrainy przyznała się do próby oszustwa i dobrowolnie poddała się karze 1 roku pozbawiania wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna wydała decyzję o odmowie wjazdu i skierowała kobietę z powrotem na Ukrainę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE