reklama
reklama

„Przesłuchanie człowieka” w Mielcu. Wieczór pełen refleksji i emocji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: P. Konieczny

„Przesłuchanie człowieka” w Mielcu. Wieczór pełen refleksji i emocji [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
27
zdjęć

Spektakl teatralny „Przesłuchanie człowieka” - rzecz o Przemysławie Gintrowskim. | foto P. Konieczny

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Sali Kameralnej Domu Kultury SCK w Mielcu 12 listopada odbył się niezwykły spektakl „Przesłuchanie człowieka”, poświęcony Przemysławowi Gintrowskiemu. Zapełniona niemal po brzegi sala była świadkiem niezapomnianego przedstawienia, które głęboko poruszyło zgromadzonych widzów.
reklama

„Przesłuchanie człowieka” to wyjątkowy spektakl teatralny, który opowiada historię Przemysława Gintrowskiego – kompozytora, muzyka filmowego i ikony oporu w czasach PRL. Widowisko, które odbyło się 12 listopada w Domu Kultury SCK w Mielcu, przyciągnęło tłumy mieszkańców. Mimo że na scenie występowały tylko dwie osoby – Adrianna Kieś i reżyser spektaklu, Przemysław Tejkowski – ich poruszające występy poprowadziły widzów przez pełne spektrum emocji, od melancholii po głęboką refleksję nad współczesnym światem.

reklama

W czasie spektaklu Adrianna Kieś i Przemysław Tejkowski w mistrzowski sposób przybliżyli widzom postać Gintrowskiego, ukazując zarówno jego życie prywatne, jak i artystyczne. Jacek Chrobak, odpowiedzialny za muzykę i aranżację, w pełni oddał klimat twórczości artysty, a wykorzystane oryginalne kompozycje Gintrowskiego stanowiły wzruszający hołd dla jego pracy. Dzięki minimalistycznej obsadzie, skupiającej się jedynie na dwóch aktorach, spektakl miał wyjątkowo intymny charakter, który pozwalał każdemu uczestnikowi głęboko wejść w świat kreowany na scenie. 

reklama

Przemysław Gintrowski, znany z ponadczasowych kompozycji, a jednocześnie inżynier, nauczyciel i wykładowca, był człowiekiem o wielu twarzach, co zostało w pełni oddane podczas spektaklu. Widzowie mieli okazję przyjrzeć się różnym aspektom jego życia – od muzycznej pasji po zaangażowanie w ruchy opozycyjne, które uczyniły go symbolem walki o wolność. Zamknięcie obchodów Święta Niepodległości tym właśnie spektaklem pozwoliło mieszkańcom Mielca nie tylko celebrować niepodległość, ale także zastanowić się nad wartościami, które były ważne dla twórców tak wybitnych, jak Gintrowski.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama