Reklama

"Proszę otworzyć okna i głęboko oddychać"

Opublikowano:
Autor:

"Proszę otworzyć okna i głęboko oddychać" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, 5 kwietnia, w Mielcu kolejny raz unosił się w powietrzu charakterystyczny zapach drewna. To wystarczyło, by rozdzwoniły się telefony w naszej redakcji.

- Dlaczego nikt z tym nic nie robi? Co się dzieje? Miało być dobrze, a jest jak zawsze, od lat - pytała nas rozgoryczona mielczanka.

- Panie prezydencie, jeśli nastąpił jakiś przełom w Kronospanie, to dzisiaj całe miasto Mielec doskonale to czuje. Nie wiem, jakim powietrzem oddychacie, ale zakładam, że takim samym, jak zwykli mieszkańcy tego pięknego miasta. Więc proszę otworzyć sobie okna i głęboko oddychać - wyraził swoje zdanie mieszkaniec naszego miasta i spytał: - Panie prezydencie, gdzie jest ta specgrupa, która może wchodzić na teren zakładu bez zapowiedzi i robić kontrolę? Czyżby temat był nieaktualny?

Przypomnijmy, że dosłownie kilka dni temu władze Mielca wydały decyzję środowiskową dla inwestycji, które mają zmodernizować zakłady Kronospan. Dokument na razie jest nieprawomocny. Otwiera on drogę do rozpoczęcia budowy. Planowane roboty mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zanim firma otrzymała decyzję środowiskową, musiała przygotować raport oddziaływania na środowisko, otrzymać pozytywną opinię sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Po uprawomocnieniu się decyzji firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę w Agencji Rozwoju Przemysłu, która administruje terenem mieleckiej strefy ekonomicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE