Reklama

Projekt architektów z Mielca zwyciężył w prestiżowym konkursie CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro Eurofins GSC IT, zaprojektowane przez mieleckich architektów z interdyscyplinarnego studia projektowego Ofisovnia, zwyciężyło w prestiżowym konkursie CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021. Biuro znalazło się w gronie dziewięciu najlepszych aranżacji biurowych w Polsce, zrealizowanych w 2021 roku.

OFFICE SUPERSTAR to prestiżowy konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca do pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie aranżacji powierzchni biurowej, zaprezentowanie aktualnych trendów, kształtujących rynek powierzchni biurowych w różnych branżach oraz wyróżnienie nowatorskich koncepcji, które sprawdziły się w praktyce.

Laureaci wybierani są przez niezależną kapitułę złożoną z najwyższej klasy ekspertów w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą oraz design i futurologia, a honorowy patronat nad konkursem sprawuje Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Konkurs organizowany jest przez CBRE - największą na świecie firmę doradczą i inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych. 

Autorami ‘Najlepszego Biura w Katowicach’ są projektanci z Mielca

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 października w siedzibie CBRE Poland w Warszawie przyznano nagrody w dziewięciu kategoriach. W kategorii ‘Najlepsze Biuro w Katowicach’ zwyciężyło biuro Eurofins GSC IT Poland - spółki należącej do międzynarodowej grupy Eurofins, zajmującej się badaniami laboratoryjnymi. 

Autorami ‘Najlepszego Biura w Katowicach’ są projektanci z interdyscyplinarnego studia projektowego Ofisovnia z Mielca, specjalizującego się w projektowaniu powierzchni biurowych. Jest to druga nagroda OFFICE SUPERSTAR w dorobku studia, przyznana za najlepszą aranżację biurową w Polsce. 

 

Fot. Materiały udostępnione przez studio projektowe Ofisovnia/W kategorii 'Najlepsze Biuro w Katowicach' zwyciężyło biuro spółki Eurofins GSC IT Poland.

 

- Nowe biuro Eurofins GSC IT to połączenie biznesowej elegancji oraz przytulnego, ciepłego wnętrza, stymulującego wymianę myśli, kreatywność oraz współpracę w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze - wyjaśnia koncepcję biura co-CEO Ofisovni Katarzyna Lubera-Żelazko. - Biuro przełamuje granice pomiędzy oficjalnymi, a nieformalnymi spotkaniami biznesowymi, oferując pracownikom i gościom elastyczne środowisko pracy, idealne do współdziałania, pracy w skupieniu, jak również odpoczynku. Jest także odzwierciedleniem tożsamości i kultury firmy, którą charakteryzują otwartość, wymiana wiedzy oraz duża liczba spontanicznych spotkań - dodaje.

- Jednym z głównych założeń było stworzenie biura, w którym przebywanie jest czystą przyjemnością - biura, w którym chce się spędzać czas i do którego chce się wracać - dodaje współwłaściciel Ofisovni, architekt Tomasz Żelazko. 

 

Zobacz ‘Najlepsze Biuro w Katowicach!’ [VIDEO]

 

Wnętrze biura - zaprojektowane w stylu lounge i inspirowane stylem mid-century modern - przywołuje emocje związane z hotelowym lounge roomem, ulubioną restauracją lub kawiarnią, w której możemy spotkać się ze znajomymi, ale także oddać się kreatywnej pracy przy filiżance dobrej kawy.

Elementy wystroju wnętrz, takie jak wygodne fotele, loże, wyspy barowe w strefach kafeterii, lamperie, oświetlenie, żywe rośliny, wysokiej jakości materiały wykończeniowe (m.in. naturalne drewno, mosiądz, terazzo, skóry, miękkie tkaniny), tworzą unikalny, restauracyjny klimat. Wychodząc na lunch podczas przerwy w pracy, możemy poczuć się jak w trakcie spotkania ze znajomymi w kawiarni w centrum miasta. 

 

Fot. Materiały udostępnione przez studio projektowe Ofisovnia//Strefa coworkingowa połączona z jadalnią oraz kuchnią.

 

Sercem biura jest sprzyjająca integracji stylowa, multifunkcyjna strefa coworkingowa, połączona z jadalnią oraz kuchnią, stanowiąca także miejsce spotkań oraz wydarzeń firmowych. Wielofunkcyjna strefa coworkingowa w stylu lounge ma ułatwiać utrwalanie więzi pomiędzy pracownikami, a także pomaga budować poczucie przynależności do firmy. Aspekt ten jest szczególnie istotny w rzeczywistości postcovidowej naznaczonej indywidualnością oraz w środowisku pracy w systemie hybrydowym.

Biuro zaprojektowane w trosce o środowisko

- Wybierając lokalizację dla nowego biura, wspólnie z firmą Eurofins, która w swoim DNA ma zakodowane odpowiedzialne prowadzenie polityki środowiskowej, dokonaliśmy analizy kilku powierzchni biurowych rozważanych pod kątem nowej inwestycji. Uwzględniając możliwość ponownego wykorzystania istniejących aranżacji i elementów wyposażenia (zarówno w sposób bezpośredni, jak również pod kątem możliwości ich modyfikacji i dostosowania), wybraliśmy powierzchnię która najlepiej wpisała się w założenia nowego projektu - wyjaśnia architekt Tomasz Żelazko.

- Tworząc space plan uwzględniający wcześniej zdefiniowane cele organizacji oraz potrzeby poszczególnych grup pracowników (m.in. sposób przemieszczania się po firmie, specyfikę pracy danego działu itp.), staraliśmy się w sposób maksymalny wykorzystać potencjał istniejącej przestrzeni. W efekcie tak przeprowadzonego procesu projektowego, stworzyliśmy projekt biura, w którym aż 70% układu pozostałego po poprzednim najemcy pozostało nienaruszone, co w znaczny sposób przyczyniło się do redukcji odpadów już na pierwszym etapie inwestycji - dodaje.

W projekcie biura - zgodnie z ideą less waste - zaadaptowano na nowo istniejące już elementy, takie jak m.in. ściany i drzwi szklane, sufity podwieszane oraz inne elementy architektury wnętrz, a także wykorzystano ok. 70% istniejących instalacji wentylacyjnych i elektrycznych.

Do aranżacji biura wybrano materiały i rozwiązania charakteryzujące się odpowiednią funkcjonalnością, ergonomią, odpornością, odpowiednio długim cyklem życia oraz możliwością dalszego przetwarzania, przyczyniając się do wdrażania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowane materiały nie tylko minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także wydłużają cykl życia biurowej aranżacji oraz zmniejszają koszt eksploatacji biura w długim terminie.

Na powierzchni całego biura wymieniono oświetlenie konwencjonalne na wysokiej jakości energooszczędne światło LED, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz możliwością utylizacji. W biurowej kuchni zastosowano energooszczędne urządzenia AGD, ograniczając ich ilość do niezbędnego minimum, a także ekologiczne dystrybutory wody pitnej w systemie bezbutlowym, nie generującym plastikowych odpadów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy