Reklama

Proboszcz zmarł na Covid-19. Parafianie składają się na respirator

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz zmarł na Covid-19. Parafianie składają się na respirator - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu zmarł ks. kanonik Antoni Piś z parafii w Męcinie (diecezja tarnowska). Z inicjatywy jego parafian, pragnących w szczególny sposób okazać szacunek śp. ks. kanonikowi, ruszyła zbiórka funduszy na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej.

- Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu - piszą organizatorzy zbiórki. 

16 października ks. proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z wirusem COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, parafianie pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej.

Jeśli publiczna zbiórka nie pokryje całkowitego kosztu zakupu respiratora, Dyrekcja szpitala zadeklarowała swój udział w nabyciu sprzętu medycznego wysokiej jakości. Respirator wraz z kardiomonitorem będzie służył całej lokalnej społeczności. W dobie pandemii wirusa COVID-19, każdy z nas może stać się pacjentem wymagającym leczenia poprzez podłączenie do tego typu sprzętu - przekonują inicjatorzy zbiórki.

 

Organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki zarówno podczas uroczystości pogrzebowych i mszy świętych, odprawianych w intencji śp. ks. Antoniego Pisia, w kopertach z dopiskiem "respirator", poprzez wpłaty elektroniczne w formie zrzutki lub bezpośrednio na konto parafii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE