Reklama

Problem psów w Wadowicach

Opublikowano:
Autor:

Problem psów w Wadowicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolno biegające psy po ulicach gminy Wadowice Górne wzbudzają coraz więcej emocji wśród mieszańców, którzy bali się o zdrowie swoje, ale i dzieci bawiących się na placach zabaw. Wójt wydał w tej sprawie komunikat.

Problem bezpańskich psów, ale i tych, które mają swoich właścicieli, jednak z różnych względów błąkających się po ulicach, to problem nie tylko gminy Wadowice Górne. Wójt Jerzy Kos wydał w tej sprawie komunikat, w którym apeluje o zabezpieczanie posesji przed ewentualną ucieczką czworonogów. Do obowiązków właścicieli należy także sprawowanie właściwej opieki nad psem, przede wszystkim niepozostawianie go bez dozoru i wyprowadzanie na smyczy, tak by uniemożliwić ucieczkę. W razie gdy pies przejawia agresywne zachowanie, należy pamiętać o obowiązku zakładania mu kagańca. Właściciel powinien dbać o usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na drogach, chodnikach, placach, parkingach i terenach zielonych. Dla bezpieczeństwa posesje, na których znajduje się agresywny pies, powinny być oznakowane specjalną tabliczką informacyjną.

W razie złapania potencjalnie bezpańskiego psa należy taki fakt zgłosić gminie. Ta w pierwszej kolejności sprawdzi, czy dany pies ma właściciela. Jeśli okaże się, że czworonóg jest bezdomny, trafi wówczas do schroniska "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE