Reklama

Prezydent jedzie do Stanów!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski w związku z uczestnictwem w prestiżowym programie wymiany zawodowo-kulturowej Departamentu Stanu, został zaproszony do USA, gdzie wraz z jedenastoma innymi samorządowcami będzie reprezentować Polskę podczas International Visitor Leadreship Program.

 programie wizyty znajdują się panele dyskusyjne, wykłady oraz prelekcje poświęcone systemowi federalnemu rządu USA czy społeczeństwu obywatelskiemu. Starannie przygotowane wizyty studyjne poświęcone będą także tematyce zwalczania dyskryminacji i promowania dialogu społecznego. Prezydent Mielca weźmie udział w konferencji prezydentów USA, będzie to okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.

Wykłady poświęcone będą także takim tematom jak: przejrzystość w rządzie, prawa człowieka, demokracja integracyjna, równość edukacyjna, reforma podatkowa, zaangażowanie obywateli w podejmowanie decyzji oraz w tworzenie polityki, czynniki wpływające na wzrost zatrudnienia w regionie.

International Visitor Leadreship Program administrowany jest przez Departament Stanu  w Waszyngtonie we współpracy z amerykańską misją w Polsce. Celem programu jest ułatwienie kontaktów z kluczowymi osobami pełniącymi analogiczne funkcje w instytucjach partnerskich. Prowadzącymi wykłady oraz spotkania są amerykańscy liderzy w poszczególnych dziedzianch. Wizyta w USA obejmuje szereg spotkań i wizyt w organizacjach rządowych i pozarządowych, instytucjach, 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE