Reklama

Prezydenci Mielca i Stalowej Woli przodują

Opublikowano: pon, 4 maj 2020 11:03
Autor:

Prezydenci Mielca i Stalowej Woli przodują - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak samorządowcy wspierają przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa, którzy tworzą miejsca pracy i decydują o poziomie lokalnej gospodarki? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć biorąc pod uwagę stolicę województwa podkarpackiego – Rzeszów, oraz cztery najbardziej zurbanizowane miasta północno-zachodniej części województwa – Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Mielec, Dębicę.

oronawirus spowodował zaprzestanie lub znaczne ograniczenie działalności przez wiele firm, a co za tym idzie utratę przychodów. Nie mając bieżących przychodów firmy nie są też w stanie pokrywać stałych kosztów z tytułu podatków od nieruchomości czy opłat czynszowych za wynajmowane lokale.

Firmy to z jednej strony ich właściciele, ale z drugiej pracujących w nich ludzi. Ochrona firm to przede wszystkim ochrona tysięcy miejsc pracy i lokalnej gospodarki.

Dlatego samorządy w ramach posiadanych możliwości postanowiły chronić lokalny rynek pracy i przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa , wspierając w tym działania rządowe w ramach tak zwanych tarcz antykryzysowych.

Oceniając działania pięciu samorządów na rzecz pomocy lokalnym przedsiębiorcom braliśmy pod uwagę trzy główne kryteria- zwolnienie z podatku od nieruchomości, przedłużenie terminu płatności podatku od nieruchomości, ulgi w należnościach czynszowych. Jak się też okazało najlepiej w tym zestawieniu wypadli prezydenci Mielca i Stalowej Woli, drugą grupę tworzą prezydenci Rzeszowa, Tarnobrzega i burmistrz Dębicy.

O tym jak w szczegółach wygląda pomoc samorządów Mielca, Stalowej Woli, Rzeszowa, Tarnobrzega, Dębicy dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa i co miało główny wpływ na ocenę ich działań, przeczytacie Państwo w papierowym wydaniu tygodnika Korso, które od dnia jutrzejszego ( 5 maja) będzie do nabycia w kioskach i sklepach spożywczych na terenie Mielca i całego powiatu mieleckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.