Reklama

Prawie 600 instalacji OZE powstało w tuszowskiej gminie

Opublikowano:
Autor:

Prawie 600 instalacji OZE powstało w tuszowskiej gminie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 460 właścicieli gospodarstw z gminy Tuszów Narodowy zainstalowało na swoich posesjach 599 instalacji Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Największą popularnością cieszyły się panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. Gmina podsumowała projekt.

W 2017 roku gmina Tuszów Narodowy, jako lider projektu OZE utworzyła partnerstwo z gminą Mielec, by wspólnie pozyskać pieniądze unijne na jego realizację.


Po długim oczekiwaniu na ocenę, w sierpniu 2018 roku podpisana została umowa o dofinansowaniu projektu. W 2019 roku gmina rozpoczęła realizację zadania. 

- Jest to bardzo ważny dla naszych mieszkańców projekt, który dał poszczególnym gospodarstwom domowym możliwość skorzystania ze środków unijnych. Aby zrealizować projekt pracownicy urzędu wykonali ogrom pracy. Przyjmowanie deklaracji udziału w projekcie, ich weryfikacja, przygotowywanie umów z mieszkańcami, przygotowywanie postępowań przetargowych, księgowanie wpłat, odbiory instalacji, wnioski o płatność, przygotowywanie dokumentacji do ubezpieczenia instalacji - wylicza Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy. 

Mieszkańcy deklarowali przystąpienie do projektu do końca 2016 roku. Lista rezerwowa była tworzona jeszcze w I połowie 2017 roku, z której niemal wszyscy zostali ujęci w projekcie.
 - Projekt dał wielu mieszkańcom szanse instalacji OZE, gdyż z własnych środków nie stać ich było na poniesienie tak dużych wydatków - dodaje wójt.

 Z mieszkańcami gminy Tuszów Narodowy podpisano 460 umów, w ramach których na terenie gospodarstw powstało 599 instalacji, w tym: panele fotowoltaiczne – 218, kolektory słoneczne – 203, kotły na biomasę – 65, pompy ciepła 113.


Projekt dofinansowany został z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE