Reklama

Reklama

Poznaliśmy laureatów mieleckiego konkursu piosenki "Szczęśliwym być"

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 15:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy laureatów w kolejnej edycji znanego konkursu muzycznego w Mielcu. W piątek, 18 grudnia miało miejsce podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Szczęśliwym być", którego organizatorem jest SP nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SP nr 1 "Nasza Jedynka" w Mielcu. Nowością była kategoria "rodzina", do której zgłosiło się wielu chętnych.

Reklama

Konkurs był podsumowaniem muzycznym 550-lecia lokacji Miasta Mielca . W tegorocznej edycji nastąpiła zmiana formy na on - line oraz nazwa na XII Międzyszkolny konkurs Kolęd Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych "Śpiew łączy Polaków" Mielec 2020.

- Zmieniliśmy formułę konkursu "Szczęśliwym być" na konkurs kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. O dziwo jury musiało przesłuchać aż 102 wykonania. To jest naprawdę dużo. Pierwsza kategoria - klasy 1-3, druga kategoria, klasy 4-6 i trzecia kategoria klasy 7-8. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy kategorię Rodzina. Rodziny nas bardzo zaskoczyły, widać, że jest taka potrzeba śpiewania, muzykowania, kolędowania - mówiła Jolanta Dudzik pomysłodawczyni i koordynatorka konkursu 

Do konkursu zgłosiło się 102 uczestników z czego 35 zostało finalistami. Komisja konkursowa w osobach: Katarzyna Dudzik, Katarzyna Hajduk, Sylwia Kania przyznała następujące wyróżnienia:

Tytuł laureata w konkursie otrzymali:

I kategoriia wiekowa I-III: Natalia Stachowicz

II kategoria wiekowa IV- VI: Emilia Winiarz

III kategoria VII-VIII: Kamil Jachyra

NAGRODY Specjalne:

  • Nagroda Poseł na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej otrzymała rodzina Błachowiczów.
  • Nagroda Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego otrzymała Amelia Godzik.
  • Nagroda Z-cy prezydenta Miasta Mielca Adriany Miłoś otrzymała Julia Tomaszewska.
  • Nagroda naczelnika Wydziału Edukacji Mirosława Kapinosa otrzymała Dominika Krupa.
  • Nagroda dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu Marka Paprockiego otrzymała Oliwia Jachyra.

Dodatkowe nagrody otrzymali: Anastazja Piekarz, Karolina Gajek, Julia Podraza, Maja Rydza, Antonii Kosztyła,Nikola Korczak, Jan Kosztyła.

Uczestnicy śpiewają coraz lepiej i powiem, że teledyski, jakie powstały oraz scenografia, w jakiej te piosenki zostały wykonane, niejedną osobę by zaskoczyły. Poziom jest naprawdę wysoki - mówiła po ogłoszeniu wyników Jolanta Dudzik.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jest tylko jeden laureat z każdej kategorii, dodatkowo jest kilka osób wyróżnionych.

- Z pierwszej kategorii było do przesłuchania ponad 30 osób, w drugiej kategorii też ponad 30 osób, najmniej zgłoszeń było w kategorii uczniów z klas 7-8, gdyż było tylko czterech wykonawców. To mówi też o tym, w jakiej kondycji psychicznej jest młodzież - dodała inicjatorka konkursu.

Takie konkursy nie tylko ożywiają, ale dają motywację, żeby coś zrobić, aby odejść od monitora i stworzyć scenerię, poszukać repertuaru.

Wszystkim nagrodzonym, uczestnikom jak również organizatorom świetnej inicjatywy gratulujemy.

Formuła konkursu została zmieniona z tego względu, że nie wiedzieliśmy, ilu uczestników wystąpi w tej edycji. W maju mieliśmy edycję mieleckiej szansy na sukces i okazało się, że wzięło w niej udział prawie 60 osób, liczyliśmy na podobną ilość uczestników, a tu akurat zgłosiło się 102 uczestników i z tej liczby zostało wyłonionych 35 finalistów, spośród nich natomiast zwycięzcy w 4 kategoriach, w tym także kategoria rodzina - analizował po konkursie Marek Paprocki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

Tego roku, ze względu na to, że ludzie się nie spotykają, chcieliśmy wzmocnić więzi rodzinne i dlatego chcieliśmy przypomnieć polskie tradycyjne kolędy i pastorałki. Z konkursu będzie wydany fajny filmik, gdzie wszyscy finaliści wspólnie zaśpiewają online. Filmik będzie opublikowany na stronie Urzędu Miasta, naszej szkoły i na naszym Facebooku - dodał dyrektor.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.