Reklama

Powyborcze zmiany w sejmiku województwa Podkarpackiego [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Powyborcze zmiany w sejmiku województwa Podkarpackiego [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyborcy z Podkarpacia zdecydowali, że mandat posła na Sejm RP IX kadencji przypadnie między innymi radnej województwa i członkowi zarządu Marii Kurowskiej, radnej województwa i wiceprzewodniczącej sejmiku Teresie Pamule oraz wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart, która przed objęciem tej funkcji także była radną województwa.

- Po decyzji wyborców widać, jak ważnym etapem kształtowania demokracji jest sejmik województwa – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas sesji, dziękując za współpracę wybranym do Sejmu RP radnym województwa. Zmiany w sejmiku były najważniejszym punktem październikowych obrad.   

- Wszystkie trzy panie, które dziś są posłami elektami były radnymi województwa podkarpackiego. Sejmik jest etapem, gdzie kształtuje się demokracja lokalna – podkreślał marszałek Władysław Ortyl. Dziękując za współpracę marszałek gratulował uzyskanych mandatów – Bardzo proszę o wspieranie samorządu województwa podkarpackiego i sejmiku województwa na wszystkich pozycjach i we wszystkich rolach, jakie będą panie zajmowały – mówił podczas sesji marszałek.

- Życzę samych sukcesów – wyraził w swoich gratulacjach przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz. - Zaproszenie do udziału w naszych obradach zawsze będzie do pań przychodzić – dodał.   

Gratulacje i kwiaty dla nowych posłów wręczyli członkowie zarządu województwa oraz prezydium sejmiku.

- Wola wyborców, bym została posłem, to duży kredyt zaufania, który muszę spłacić. Dużo jest do zrobienia, czekają mnie duże wyzwania. Chcę sprawować ten mandat najlepiej jak potrafię, wszystko co będę mogła zrobię dla Podkarpacia i Polski – mówiła w czasie pożegnania dotychczasowa radna województwa Teresa Pamuła.

- Nasz wybór pokazuje, że wyborcy mają zaufanie do kobiet, że widzą iż sprawując swoje funkcje pokazałyśmy, że zależy nam na sprawach, na rozwiązywaniu problemów ludzi.  Pewien  etap się kończy. Podejmuję z radością nowe wyzwania, ale trochę mi żal, że muszę w jakiś  sposób odejść z naszej Małej Ojczyzny. Zawsze na pierwszym miejscu będę stawiała sprawy  Podkarpacia – mówiła dotychczasowa członek zarządu i radna województwa Maria Kurowska.  

- Dziękuję sejmikowi województwa oraz zarządowi za prawie 4 lata dobrej współpracy. Zawsze merytoryczna praca sejmiku sprawiała, że zaproszenia tutaj przyjmowałam z radością. Dziękuję za wiele ważnych wspólnych inwestycji, które udało nam się wspólnie w tym czasie zrealizować – mówiła poseł elekt Ewa Leniart – dotychczas wojewoda podkarpacki.

W sejmiku województwa od dziś zasiada dwoje nowych radnych, którzy zajęli miejsca Marii Kurowskiej i Teresy Pamuły. Ślubowanie złożyli Andrzej Ćwierz z Jarosławia oraz Monika Brewczak z Sanoka.

Podziękowania za dobrą współpracę dla radnych województwa po zakończonej kadencji złożył Wojciech Buczak. Jako poseł wielokrotnie zabierał on głos podczas sesji sejmiku, mówiąc o wielu ważnych dla regionu sprawach, zwłaszcza z dziedziny infrastruktury komunikacyjnej regionu. 

Radni województwa podczas październikowej sesji zdecydowali o przyznaniu tytułu Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego Zdzisławowi Banatowi – pierwszemu Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Bogdanowi Rzońcy – pierwszemu Marszałkowi Województwa Podkarpackiego.

Radni zdecydowali o przekazaniu 63,5 tysiąca złotych z budżetu województwa na zakup kolekcji 15 obrazów Stefana Kąckiego, zmarłego w Kanadzie a pochodzącego z Sanoka artysty, który stał za uratowaniem arrasów wawelskich podczas II wojny światowej.

- Państwa decyzja to hołd oddany bardzo skromnemu człowiekowi, który całe swe życie poświęcił Polsce – mówiła Barbara Kącka w imieniu Związku Rodu Kąckich, który zabiegał o ratowanie kolekcji przed rozproszeniem.

Dzieła Stefana Kąckiego, które do tej pory znajdowały się w Instytucie Polskim w Kanadzie, teraz mają zawisnąć w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE