Reklama

Potrzebne wsparcie finansowe na budowę hali

Opublikowano:
Autor:

Potrzebne wsparcie finansowe na budowę hali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa hali sportowej to jedna z największych inwestycji miasta w ostatnim czasie. Wielofunkcyjność obiektu, w którym odbywać się będą imprezy sportowe, kulturalne i wystawowe, służyć będzie całemu regionowi. Niezaprzeczalne jest, że tego typu hala jest potrzebna w naszym mieście, a jej obecność pozytywnie wpłynie na życie nie tylko sportowe, ale i kulturalne mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że koszt budowy hali to 140 mln zł, z czego ponad 30 mln stanowią dofinansowania zewnętrzne. Cała pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu  miasta.     Dlatego Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wyszedł z propozycją do Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka o wsparcie w finansowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia. 
- Zwróciłem się do starosty z propozycją współpracy przy realizacji inwestycji budowy hali. Rozmawiałem także z wójtami i burmistrzami z naszego regionu. Budowa hali to wspólny interes całego Powiatu, dlatego wierzę, że wszystkim nam zależy na sukcesie projektu – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.
Zakończenie budowy hali sportowej wraz z basenem zaplanowane jest na wiosnę 2021 roku.  Widownia hali głównej pomieści 3056 osób, natomiast na widowni basenu będzie mogło zasiąść blisko 400 osób. Układ funkcjonalny obiektu będzie składać się z trzech niezależnych części: hali sportowo-widowiskowej, basenu i sali treningowej z zapleczem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE