Reklama

Potańcówka w skansenie

Opublikowano:
Autor:

Potańcówka w skansenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kolbuszowskim skansenie zaplanowano ciekawe warsztaty rodzinne i folkową potańcówkę. Dla wszystkich zagra kapela Kocirba.

Niedzielne popołudnie tradycyjnie powinno być roztańczone. Dlatego pracownicy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej organizują warsztaty taneczne z instruktorem i potańcówkę z Kocirbą. Takie warsztaty zaplanowano 18 czerwca br.  O godz. 18.00 skansen zaprasza na rodzinne warsztaty taneczne, które poprowadzi Jadwiga Kula – od 20 lat aktywny członek Zespołu Folklorystycznego "Folusz" z Giedlarowej –  laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. "Folusz" ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych. Od września 2015 r. Jadwiga Kula jest opiekunem i choreografem zespołu. Instruktorka nauczy ochotników przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m. in. do lasowiaczka i cebuli.

 O godz. 18.30 na potańcówkę muzeum zaprosi wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego. Zabawę poprowadzi Jadwiga Kula. Zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim. Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m. in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Zespół wystąpi w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben. Potańcówka realizowana będzie w ramach przedsięwzięcia "W lasowiackiej izbie - tańce, śpiewy i bajanie". Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE