Reklama

Pośpimy dłużej. Dziś w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy.

Opublikowano:
Autor:

Pośpimy dłużej. Dziś w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w nocy z 27 października na 28 października czeka nas zmiana czasu letniego na zimowy. Być może zegarki przestawiamy po raz przedostatni.

 Zmiana czasu na zimowy przypada w ostatnią niedzielę października czy jutro. Przestawiamy więc zegarki o godzinę wcześniej (w większości telefonach i komputerach czas powinien przestawić się automatycznie).

Czas zmieniamy dwa razy w roku. Z zimowego na letni zmiana czasu ma miejsce w ostatnią niedzielę marca, wtedy przesuwamy wskazówki zegarków o godzinę do przodu.

Być może już niedługo czas zostanie zmieniony na stałe

W tym roku komisja europejska przeprowadziła konsultacje społeczne, z których wynika, że prawie 85 procent badanych chce zniesienia zmiany czasu. Niedawno komisja zaproponowała wprowadzenie zmian w ustawie regulującej zmianę czasu, aby to jednak nastąpiło muszą się na to zgodzić kraje członkowskie i Parlament Europejski.

Ostatnia obowiązkowe przestawienie zegarków na czas letni miałaby nastąpić 31 marca 2019 roku. Następnie każde z krajów Unii Europejskiej do kwietnia 2019 roku musiałoby zdecydować o tym czy chcą pozostawić u siebie na stałe czas letni czy zimowy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE