Reklama

Posłanka w mieleckim szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Posłanka w mieleckim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią starosty Zbigniewa Tymuły, posłanka Józefa Hrynkiewicz, członkini Sejmowej Komisji Zdrowia, w ostatnią środę, 15 marca, odwiedziła mielecki szpital.

To była wizyta robocza. W całym kraju trwają przygotowania do wprowadzenia ustawy o tzw. Sieci szpitali. Rząd chce zmienić system finansowania świadczeń udzielanych przez szpitale. W zeszłym tygodniu starosta mielecki spotkał się z posłanką Hrynkiewicz podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia. Wtedy udało się zaprosić prof. Hrynkiewicz do Mielca. - Jestem zadowolony ze spotkania. W moim odczuciu było ono bardzo konkretne i merytoryczne – podkreśla starosta Tymuła, dodając, że znaczna część rozmów z posłanką poświęcona została Szpitalowi Powiatowemu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. – Omówiliśmy zarówno aktualnie toczące się wokół lecznicy sprawy, jak i możliwości jej rozwoju po wejściu w życie reformy służby zdrowia czy planowane do realizacji duże inwestycje, których szczegółów jeszcze zdradzić nie mogę – wylicza włodarz powiatu.

„Problemy szpitala w Mielcu nie są wyjątkowe”
Profesor Hrynkiewicz podczas wizyty w Mielcu odwiedziła szpital będący przedmiotem rozmów, a także spotkała się z jego dyrektorem – Leszkiem Kwaśniewskim oraz z przedstawicielami załogi lecznicy. Warto dodać, że Józefa Hrynkiewicz jest posłem reprezentującym także powiat mielecki w sejmie. - Jesteśmy dokładnie na kilka dni przed wprowadzeniem nowej ustawy. Chcę dowiedzieć się, jak do zmian przygotowany jest mielecki szpital. Zbieram informacje z Mielca, a także z placówek na całym Podkarpaciu - powiedziała nam posłanka. Mielecki szpital na mapie Podkarpacia co roku wyróżnia się jako ten, który zdobywa najlepsze pozycje w rankingach, ale z drugiej strony placówka boryka się z ogromnym zadłużeniem. - Poznałam szczegóły dotyczące zadłużenia lecznicy. To zadłużenie jest zbliżone do tych, które obserwuję w podobnych szpitalach w całym kraju. Jest to duży szpital z wieloma oddziałami, który ma dobrą opinię – podkreśla posłanka Hrynkiewicz.

Więcej w 12 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE