Reklama

Posadzą ziemniaki tak jak kiedyś - niezwykła impreza w Skansenie w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Posadzą ziemniaki tak jak kiedyś - niezwykła impreza w Skansenie w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ​​​​​​​W pierwszy majowy weekend Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza do czynnego włączania się do zajęć gospodarskich w ramach cyklu „Przy sobocie o robocie”, który w założeniu i praktyce ma przypominać prace wykonywane w dawnej wsi. 5 maja w skansenie (na polu za szkołą) chętni pod okiem pracowników Parku Etnograficznego będą sadzić ziemniaki pod motykę.

Ta metoda sadzenia tego cennego warzywa była stosowana jeszcze w połowie XX wieku. Polegała na podzieleniu pola na zagony (dziś sadzi się ziemniaki w rzędy, z pomocą maszyn, nie tak jak kiedyś). Dalej potrzebne były już tylko motyka, bulwy i chęć do pracy. Rolnik robił motyką otwór w ziemi, wrzucał ziemniaka i zasypywał go. Szczegóły tej mozolnej pracy będzie można zobaczyć na miejscu. Kolejny etap prac na polu ziemniaczanym jest zaplanowany na czerwiec, dlatego warto śledzić aktualności na stronie internetowej - odbędzie się wtedy okopywanie ziemniaków.

W sektorze rzeszowskim tego samego dnia, na polu za remizą strażacką ze Słociny, będą siane buraki ćwikłowe, marchew, ogórki, pietruszka, fasola, bób oraz groch.

Plan imprezy:

11.00 – 14.00 – sadzenie ziemniaków za szkołą z Trzebosi

14.30 – 17.00 – sianie warzyw na polu za remizą ze Słociny

To z pewnością ciekawa propozycja na aktywne spędzenie części weekendu majowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE