Reklama

Ponad 3,5 km nowych i zmodernizowanych dróg w Gminie Mielec! Umowa na 1,2 mln złotych podpisana

Opublikowano:
Autor:

Ponad 3,5 km nowych i zmodernizowanych dróg w Gminie Mielec! Umowa na 1,2 mln złotych podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Tomasz Wojtas, przedstawiciel wykonawcy podpisali umowę na budowę oraz przebudowę ponad 3,5 km dróg w gminie Mielec. Inwestycja będzie warta 1,2 mln złotych.

Modernizacja i budowa nowych odcinków infrastruktury drogowej bitumicznej to jedno z priorytetowych zadań realizowanych w ostatnim czasie przez Gminę Mielec. Przez ostatnie trzy lata dzięki współpracy Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Rady Gminy udało się wyremontować łącznie ponad 11 kilometrów dróg o nawierzchni bitumicznej. W 2018 roku liczba ta powiększy się o kolejne 3,5 kilometra. - pisze w oficjalnym komunikacie gmina Mielec.

- Bardzo się cieszę, że tak sprawnie udaje nam się realizować inwestycje drogowe w Gminie. Tempo oraz standard realizacji  tego typu zadań jest naprawdę imponujące. W przeciągu 4 lat uda nam się zmodernizować prawie ¼ gminnego układu drogowego. Do tej pory, infrastruktura drogowa nigdy nie rozwijała się tak szybko. Kompleksowej modernizacji doczekały się już drogi, które od wielu lat wymagały remontu - powiedział w trakcie podpisania umowy Wójt. 

W ramach tegorocznych prac przebudowane zostaną drogi gminne w miejscowościach:

  • Chorzelów - Smyków II,
  • Goleszów,
  • Wola Chorzelowska (II odcinki),
  • Wola Mielecka (II odcinki), 
W sumie swoje oferty do przetargu złożyło pięciu kontrahentów między innymi z Mielca, Dębicy, Staszowa, Sandomierza i Kraśnika. Większość ofert przekroczyło zakładany budżet, jednak Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM z Piaseczna, które złożyło najkorzystniejsza ofertę, zmieściło się w planowanej kwocie 1,2 mln zł. - Obecnie w związku z boomem budowlanym większość samorządów boryka się z problemem wyłonienia wykonawców na działania inwestycyjne. W większości przypadków składane oferty przekraczają znacznie zakładany budżet. Nam, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu dokumentacji, udało się zmieścić w zakładamy budżecie i rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym razem. To bardzo korzystna sytuacja ponieważ wykonawca będzie mógł szybciej rozpocząć pracę, a mieszkańcy wcześniej będą mogli korzystać z nowych dróg - przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Drogi zawarte w przetargu nie są jedynymi jakie zostaną wykonane w tym roku. Zmodernizowana zostanie jeszcze droga Złotniki-Kolonia, która otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE