Reklama

Policjanci rozpoczynają działania prewencyjne "Bezpieczne Wakacje 2019"

Opublikowano:
Autor:

Policjanci rozpoczynają działania prewencyjne "Bezpieczne Wakacje 2019" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (19 czerwca) całym kraju rozpoczęły się wakacje. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na wakacyjny wypoczynek mieleccy policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2019". Wzmożone działania policjantów potrwają do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Wielu z nich w drodze na miejsce wypoczynku skorzysta z przejść granicznych znajdujących się w naszym województwie. Do tych miejsc przejeżdżać będą również drogami powiatu mieleckiego. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. Mieleccy funkcjonariusze kontrolują autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stan techniczny pojazdów,
  • braki w wyposażeniu, w tym dotyczące urządzeń samoczynnie rejestrujących prędkość pojazdu, czas jazdy oraz postoju,
  • dobór miejsc postoju w czasie podróży,
  • dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,
  • właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;

Przez cały okres wakacji policjanci będą także odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Spotkania dotyczące tematyki wpisującej się w działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2019” odbywają się od początku czerwca. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz dzielnicowi odwiedzili kilkanaście szkół i przedszkoli, w których spotykali się z dziećmi przekazując wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku. Odbyły się także pierwsze spotkania nad wodą, m.in. w Wojkowie oraz w Otałęży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE