Reklama

Policja przypomina: widoczność obowiązkowa!

Opublikowano:
Autor:

Policja przypomina: widoczność obowiązkowa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli nosisz odblaski, kierowca zobaczy cię z odległości nawet 150 metrów, jeśli zaś ich nie masz – ujrzeć cię może albo z 20 metrów albo... wcale. Policjanci kolejny raz przypominają mielczanom o tym, jak ważna jest ich widoczność na drodze.

Okres jesienno-zimowy jak co roku obfituje w akcje ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. To właśnie oni w trakcie mglistych poranków i długich, ciemnych wieczorów są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Stówa za niedbałość o bezpieczeństwo
Zgodnie z obowiązującym prawem piesi, którzy po zmierzchu poruszają się po drodze poza terenem zabudowanym, zobowiązani są do noszenia elementów odblaskowych. Jakich? Tego przepisy już nie regulują. - Elementem odblaskowym mogą być wstawki na odzieży, kamizelki, smycze do kluczy, opaski czy zawieszki. Ważnym jest, by element taki nosić w widocznym miejscu, najlepiej w okolicach rękawów kurtek, kieszeni czy pleców. Warto pamiętać, że nawet najmniejszy odblask poprawia naszą widoczność na drodze, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo - przypomina Urszula Chmura, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, dodając, że za niedbałość o swoją widoczność na drodze otrzymać można sto złotych mandatu.

Więcej w 43 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE