Reklama

Podsumowania i nowe plany

Opublikowano:
Autor:

Podsumowania i nowe plany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera spotkali się 1 lutego na tradycyjnym opłatku. Uroczystość zorganizowano w Klubie Kleks w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Jej celem było podsumowanie minionego roku oraz przedstawienie planów na kolejny.

- Takie spotkania dają nam dodatkową mobilizację do działania – mówił Janusz Chojecki, gospodarz spotkania i prezes TMZM. – Ponadto jest to okazja dla wszystkich członków, by usiąść we wspólnym gronie. To pozwala nam stworzyć wspólnotę, która będzie świadoma, że działanie na rzecz ochrony, poznania i promocji wiedzy o przeszłości i współczesnych walorów kulturowych „Małej Ojczyzny” to zasługa wszystkich – dodał.

Uroczystość była to też okazją, by wspominać tych, których już nie ma. Minutą ciszy uczczono pamięć członków Towarzystwa, którzy odeszli od ubiegłorocznego spotkania, m.in. śp. Janusza Kapuścińskiego, Marię Błażków, Annę Staniszewską – córkę prof. Władysława Szafera – patrona Towarzystwa. Liczba około pięćdziesięciu zgromadzonych członków oraz atmosfera panująca w Klubie Kleks pokazują, że spotkania noworoczno-opłatkowe pomagają w integracji grupy, której przyświeca ten sam cel. – Dla nas to wspaniała okazja, by spotkać się z osobami, z którymi dzielimy wspólne zainteresowania i cele.

Więcej w 6 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE