Reklama

Podstępna "opiekunka" okradła staruszka

Opublikowano:
Autor:

Podstępna "opiekunka" okradła staruszka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Na wnuczka" i "na policjanta" - to znane już powszechnie sposoby wykorzystywane przez oszustów, by wyłudzić pieniądze od straszych osób. Mieszkańca powiatu mieleckiego spotkała jednak inna historia...

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i dobre serce tych ludzi.

Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

Szczególną ostrożność należy również zachować w stosunku do osób podających się za urzędników i przedstawicieli różnych instytucji. Często oszuści tacy twierdzą, że ich wizyta spowodowana jest przyznaniem dodatkowych pieniędzy czy świadczeń, a w celu ich uzyskania konieczne jest wniesienie opłaty. Takie działanie  ma na celu wskazanie miejsca, gdzie przechowujemy pieniądze. Następnie złodziej prosi o podanie np. szklanki wody, a w międzyczasie kradnie oszczędności lub cenne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu.

87-letni Mieszkaniec Babichy (gm,Tuszów Narodowy) został okradziony przez kobietę, która podawała się za pracownika pomocy społecznej.

Oszustka ukradła portfel, w którym było 4700 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE