Reklama

Podkarpackie. Pandemia uderza w szkoły. Już 11 zamkniętych. Zobacz gdzie

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie. Pandemia uderza w szkoły. Już 11 zamkniętych. Zobacz gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podała wczoraj (9.09.) Wojewódzka Stacja Sanitano-Epidemiologicznej w Rzeszowie na Podkarpaciu z powodu koronawirusa aż 11 szkół zawiesiło zajęcia. Lekcje odbywają się zdalnie. Jesteśmy absolutnie krajową czołówką. Jak podał MEN aktualnie w skali kraju zamkniętych jest 45 szkół, a w 87 zajęcia odbywają się w trybie mieszanym (część uczniów zdalnie, część w szkole).

Jak podał Wojewódzki Sanepid do zawieszenia działalności doszło w następujących szkołach:

    • w Szkole Podstawowej w Kupnie jedna klasa na nauczaniu zdalnym, pozostała część uczniów nauczanie stacjonarne - do 11.09
    • w Przemyślu w IV LO jedna klasa na nauczaniu zdalnym - do 11.09, pozostała część uczniów nauczanie stacjonarne
    • w Przedszkolu w Baranowie Sandomierskim - do 11.09
    • Zespół Szkół w Iwierzycach - zdalny system nauczania w Szkole Podstawowej - do 13.09, przedszkole czynne w systemie stacjonarnym
    • Szkoła Podstawowa w Wiercanach – hybrydowy system nauczania - VII i VIII zdalny system nauczania - do 13.09 , pozostałe klasy w systemie stacjonarnym
    • Szkoła Podstawowa w Będziemyślu – cała placówka na zdalnym nauczaniu - do 14.09
    • Szkoła Podstawowa w Bystrzycy – cała placówka na zdalnym nauczaniu - do 13.09
    • Szkoła Podstawowa w Olchowej – cała placówka na zdalnym nauczaniu - do 13.09
    • Szkoła Podstawowa w Nockowej – cała placówka na zdalnym nauczaniu - do 12.09
    • Szkoła Podstawowa w Gliniku Górnym – hybrydowy system nauczania , klasy IV, VI, VIII - zdalny system nauczania - do 11.09

Zastanawiające jest zawieszenie działalności w większości szkół w gminie Iwierzyce tj. w Iwierzycach, Wiercanach, Bystrzycy, Olchowej, Nockowej. Co jest tego powodem? Na stronie szkoły podstawowej w Iwierzycach można znaleźć jedynie suchy komunikat o treści „Informujemy  że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Szkole Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Iwierzycach, zajęcia dydaktyczne zostają zawieszone od dnia 9 września do 13 września 2020r. W okresie tym prowadzone będzie tzw. nauczanie zdalne.

Taki sam suchy komunikat jest na stronie szkoły podstawowej w Bystrzycy. „Od dnia 9 września do 11 września 2020 r. nauka w Szkole Podstawowej w Bystrzycy będzie odbywać się zdalnie”.

Tak samo żadnych jasnych i czytelnych dla mieszkańców gminy informacji nie ma na stronie Urzędu Gminy w Iwierzycach.  Krótki komunikat wójta gminy mówi jedynie, że od dnia 9 września Urząd Gminy przechodzi w tryb pracy ograniczonej. Od tej pory będziecie Państwo obsługiwani wyłącznie przy użyciu telefonu znajdującego się w przedsionku Urzędu Gminy. Przemieszczanie się w innych obszarach Urzędu zostaje w tej chwili zabronione.  Brzmi groźnie, ale nic nie mówi.

Podobnie przewodniczący Rady Gminy powołując się  ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem   zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zawiadamia, że zaplanowana na dzień 11 września 2020 r. sesja Rady Gminy nie odbędzie się. I tyle.

Jak udało nam się ustalić, zamknięcie większości szkół podstawowych w gminie Iwierzyce  i urzędu gminy to prawdopodobnie  efekt wykrycia koronawirusa u jednej z nauczycielek, która uczyła we wszystkich tych szkołach. Zamknięta została także  znajdująca się po sąsiedzku,  ale należąca już do gminy Sędziszów szkoła w Będziemyślu. Prawdopodobnie tam też mogła uczyć zakażona nauczycielka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE