Reklama

PODKARPACKIE kusiło małopolskich turystów!

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACKIE kusiło małopolskich turystów!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Może by tak wybrać się do jedynego w Polsce czekoladowo-winnego ChocoWine SPA a przy okazji zajrzeć do „okna czasu” w Rzeszowie? Tak nasze województwo promowało się w Małopolsce.

Przez weekend pracownicy Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego, a także Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przekonywali klientów krakowskiej Galerii Bronowice aby odwiedzili Podkarpacie.

Na efektownym stoisku krakowianie mogli dowiedzieć się gdzie prowadzi podziemny tunel zamku w Baranowie Sandomierskim, jakie zagadki przeszłości skrywają podziemia w Jarosławiu i lochy zamku w Krasiczynie a także poznać szczegóły budowy Twierdzy Przemyśl.

Wielbiciele wyjątkowych smaków i doznań estetycznych zachwycą się podróżując Karpackim Szlakiem Ogrodów i Domów Historycznych, Szlakiem Jadła i Wina, Architektury Drewnianej i wieloma innymi. Tutejsze zamki, dwory i pałace zachwycają nie tylko wyjątkową architekturą i opowieściami związanymi z dawnym życiem ich mieszkańców, ale także unikatowymi założeniami ogrodowymi. Zacisze drewnianych świątyń to idealne miejsce na zwolnienie tempa i chwilę zadumy. Po pełnym wrażeń dniu, należy skosztować lampki wykwintnych podkarpackich win. Wybór jest największy w Polsce, bo trunki te oferuje w podkarpackim ponad 160 winnic.

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Małopolski do przyjazdu na Podkarpacie. To bardzo blisko, bo sąsiadujące ze sobą województwa, a jednak myślę, że jeszcze wiele z naszym regionie mogą nasi sąsiedzi odkryć. Prezentowaliśmy nasze walory turystyczne, ale również podkarpackie potrawy regionalne - tłumaczy Marcin Fijołek, prezes PROT-u.

Oprócz gotowych propozycji wycieczek, turyści otrzymają komplet informacji w formie folderów, map i przewodników, które ułatwią podróżowanie i zaopatrzą w niezbędne informacje o atrakcjach województwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE