Reklama

Podkarpaccy policjanci świętowali w Rzeszowie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpaccy policjanci świętowali w Rzeszowie [FOTO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Placu Farnym w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody święta policji. W tym roku miały szczególny charakter i oprawę, gdyż policja świętuje 100. rocznicę powstania formacji.

Dodatkowo Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. W obchodach uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której funkcjonariusze i zaproszeni goście przeszli na Plac Farny, gdzie rozpoczęła się główna część obchodów policyjnego święta. Po złożeniu meldunku, na maszt została wciągnięta biało-czerwona flaga i odegrano hymn państwowy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. podkarpaccy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni. Obecna była także Anna Schmidt-Rodziewicz - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik premiera do Spraw Dialogu Międzynarodowego, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a samorząd województwa reprezentowali marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz, wiceprzewodniczący: Teresa Pamuła i Jerzy Cypryś oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

Komendant wojewódzki policji nadinsp. Henryk Moskwa witając gości przypomniał o świętowanej rocznicy powołania 100 lat temu Policji Państwowej. Podkreślił zaangażowanie policjantów w kształtowanie struktur niepodległego państwa oraz ofiarę życia, jaką wielu musiało złożyć, walcząc w obronie narodowych wartości.

- Pamięć o poświęceniu w służbie oraz o powinnościach wobec niej znajduje swój wyraz w symbolice. Właśnie dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Sztandar jest symbolem oddania, wierności, trwania i służby. Jest symbolem najwyższych celów, a także zobowiązaniem – mówił podkarpacki komendant policji.

O bohaterskich postawach policjantów wiele miejsca w wystąpieniu poświęcił także Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który podkreślał także znaczenie tej formacji dla funkcjonowania odradzającej się sto lat temu państwowości:

- Odradzające się państwo - kiedy kwestia jego suwerenności nie była jeszcze przesądzona - potrzebowało instytucji zapewniającej stabilizację. Policja Państwowa stanowiła oparcie dla budowanej administracji i armii – mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk, dodając, że dzisiaj ta formacja cieszy się wyjątkowym zaufaniem społecznym, na które ciężko pracuje każdego dnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE