reklama

Pocztówki z całego świata dla mieleckich uczniów. Z pozdrowieniami dla klasy IIIc

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie jest żadną tajemnicą, że istnieje jakaś słabość do dzieci piszących pocztówki i cieszących się, gdy te pocztówki otrzymują. Dlatego rodzice uczniów z klasy 3c pomyśleli, że dobrym pomysłem będzie zrobienie czegoś dla nich i po pewnym przemyśleniu opracowali plan, który pomoże wychowawczyni poprowadzić zajęcia na temat pocztówek. Na grupach Polaków we wszystkich możliwych krajach, na forach podróżniczych i postcrossingowych proszono o wysłanie pocztówki do dzieci z klasy 3c. Akcję rozpoczęto w połowie marca, a pierwsze pocztówki dotarły z Republiki Irlandii niedługo po świętach Wielkanocnych.
reklama

Cel był prosty: chcieli, aby uczniowie otrzymali pocztówki z każdego możliwego zakątka świata, dowiedzieli się wszystkiego o pocztówkach i zostali zachęceni do ich wysłania. Za pomocą portalu społecznościowego Facebook zorganizowano akcję wysłania pocztówek z pozdrowieniami dla klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu.

 

 

Na grupach Polaków we wszystkich możliwych krajach, na forach podróżniczych i postcrossingowych proszono o wysłanie pocztówki do dzieci z klasy 3c. Akcję rozpoczęto w połowie marca, a pierwsze pocztówki dotarły z Republiki Irlandii niedługo po świętach Wielkanocnych. Finał akcji zaplanowano na 21 czerwca. Do tego czasu trzecioklasiści  o niczym nie wiedzieli.

 

fot. SP 13 Mielec

 

260 pocztówek

W dniu finału dla uczniów została przeprowadzona przez wychowawczynię Lucynę Kostecką, lekcja o pocztówkach, o tradycji ich wysyłania i czym zostały dzisiaj zastąpione, co mogą przedstawiać i czego mogą nauczyć. Następnie dzieci dowiedziały się o tym, że otrzymały 260 pocztówek z 36 krajów świata, a listę krajów poznały na specjalnie przygotowanym filmiku.

 

 


Specjalne pozdrowienia, z miejsca, z którego nie dotarłaby pocztówka, zostały przesłane w formie filmu – były to pozdrowienia od Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Podobne pozdrowienia zostały wysłane również z Kostaryki, która przez pandemię nie wysyła poczty do Polski, ale także od osób, które nie zdążyły wysłać pocztówki: z USA, z Portugalii i Tunezji.

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli za zadanie odszukać wymienione kraje na mapie lub globusie, co nie stanowiło dla nich większego problemu. Następnie odczytywano wybrane pocztówki, prezentowano, w jaki sposób zostały ozdobione, omawiano znaczki, które się na nich znajdowały.

 

 

Aby zapewnić dzieciom dodatkową rozrywkę w formie edukacji, zorganizowano quiz z nagrodami na podstawie otrzymanych ciekawostek na pocztówkach, dlatego należało uważnie słuchać ich podczas czytania przez Paulinę Sum. Nagrody ufundowane zostały przez Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Bis, Pocztę Polską, firmę Polbruk.

Na koniec zajęć dla uczniów został przygotowany stół szwedzki z degustacją przysmaków gruzińskich ufundowanych przez Piekarnię Gruzińską w Mielcu, dzięki której dzieci mogły spróbować chlebka puri, chaczapuri, słodkich croissantów z nutellą i bananem, a także gruzińskich lemoniad z cytryny i owoców feijoa. Ponadto uczniowie degustowali oryginalny ser cheedar oraz daktyle.

 

Kraje skąd dotarły pocztówki

Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kanada, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, USA, Walia, Węgry, Włochy, Wyspa Man,  Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Antarktyka.


reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama