Reklama

Piłkarze z Akademii Piłkarskich Nadziei ruszają do Danii

Opublikowano:
Autor:

Piłkarze z Akademii Piłkarskich Nadziei ruszają do Danii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drużyny czterech roczników Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje wystąpią na turnieju nazywanym nieoficjalnymi Mistrzostwami Świata klubowej młodzieżowej piłki nożnej.

Reprezentanci najdalszych zakątków globu - od Gwatemali po Nową Zelandię, poprzez Europę, Afrykę i Azję. Nie ma Kontynentu, który nie wystawiłby chociaż jednej drużyny w największych mistrzostwach dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej - Dana Cup 2017.

W ostatnim tygodniu lipca w duńskim nadmorskim mieście Hjorring, odbywa się jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych na świecie. Co roku przyjeżdża tam kilka tysięcy zaproszonych drużyn z całego świata. Tegoroczna edycja Dana Cup będzie jednak wyjątkowa.

Wszystko za sprawą umowy jaką podpisali organizatorzy turnieju z firmą New Balance i zespołem FC Liverpool. Sprawiła ona, że podczas trwania całego turnieju, młodzi zawodnicy będą mogli korzystać z porad i porozmawiać z trenerami słynnej angielskiej drużyny. Na ceremonię otwarcia turnieju zaproszony został także sam Jurgenn Klopp – był trener Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund, obecnie opiekun właśnie FC Liverpool.

Prestiż

Piłkarskie Nadzieje z Mielca na Dana Cup zagrają już po raz trzeci. Oficjalne zaproszenia na turniej, mielczanie otrzymali jako jedyna akademia z południowo-wschodniej Polski – Dla akademii to wielkie wyróżnienie, a dla zawodników niepowtarzalna szansa zmierzenia się z rówieśnikami z różnych stron świata. Taka rywalizacja, to ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej i uczyć się od najlepszych  – mówi prezes APPN Mielec Jacek Cyganowski.

W ubiegłym roku mielczanie w dwóch kategoriach wiekowych dotarli do fazy ćwierćfinałowej, ostatecznie kończąc rozgrywki na fenomenalnym piąty miejscu. Jak będzie w tym roku? – Liczymy przede wszystkim na dobrą grę naszych zawodników. Wyniki są rzeczą drugoplanową. My stawiamy przede wszystkim na rozwój naszych podopiecznych, a rywalizacja z drużynami z całego świata to znakomita do tego okazja – zaznacza Cyganowski.

W tegorocznej edycji Dana Cup, która odbędzie się w ostatni tydzień lipca na północy Danii, weźmie udział ponad 20 tysięcy zawodników z 55 krajów z całego świata. – To jeden z największych turniejów młodzieżowych na świecie –informuje prezes APPN Mielec.

- Dla naszej Akademii to ogromne wyróżnienie, a dla zawodników niepowtarzalna szansa zmierzenia się z rówieśnikami z różnych stron świata. Taka rywalizacja, to ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje - informuje prezes Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, Jacek Cyganowski. Mielczanie do Danii jadą silną reprezentacją. - Wystawiamy zespoły w czterech kategoriach wiekowych: U-11, U-12, U-13 oraz U-14-dodaje Cyganowski.

W ubiegłym tygodniu w centrum sportowym w Hjorring, mieście gospodarzu turnieju, odbyło się uroczyste losowanie fazy grupowej rozgrywek. Los skojarzył młodych mielczan z drużynami z Indii, Singapuru, Peru, Danii oraz Norwegii.

Największy turniej świata

W Dana Cup rywalizują drużyny w kategoriach od U-10 do U-19. Rozgrywki odbywają się na ponad 100 idealnie przygotowanych boiskach, w promieniu piętnastu kilometrów od Hjorring - miasta gospodarza turnieju. Znakiem rozpoznawczym turnieju jest wspaniała ceremonia otwarcia. Podczas jej trwania uformowany jest pochód przypominający ten, który poprzedza rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich. Biorą w nim udział reprezentacje wszystkich krajów rywalizujących w mistrzostwach. Przemarsz tysięcy zawodników z całego świata prowadzi przez zabytkowe miasto Hjorring do miejscowego stadionu, gdzie z trybun oklaskuje ich ponad 10 tysięcy widzów. Spektakularna ceremonia jest transmitowana przez duńską telewizję publiczną TV2, a na jej zakończenie odbywają się koncerty międzynarodowych gwiazd muzyki. Prawdopodobnie podczas ceremonii otwarcia przemówienie wygłosi trener słynnego angielskiego FC Liverpool, Jurgen Klopp. Utytułowany szkoleniowiec został ambasadorem tegorocznej edycji Dana Cup.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE