Reklama

Pierwsze posiedzenie miejskiego zespołu roboczego ds. czystości powietrza za nami

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze posiedzenie miejskiego zespołu roboczego ds. czystości powietrza za nami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Urzędzie Miejskim w Mielcu, we wtorek 5 czerwca spotkali się radni miejscy, przedstawiciele mieszkańców, a także pełniący funkcję prezydenta Mielca, Fryderyk Kapinos.

To pierwsze oficjalne spotkanie "Zespołu roboczego ds. Czystości Powietrza" w pełnym składzie, który powołał pełniący Funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos. Na spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele strony społecznej m.in. Dorota Chorązka, Janusz Wrona. Radni Miejscy, starosta mielecki Zbigniew Tymuła, i pełnicący Funkcję Prezydenta Fryderyk Kapinos.

Wśród poruszanych podczas spotkania tematów były m.in.: informacja o aktualnym przebiegu procesu legislacyjnego poselskiego projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach, informacja w przedmiocie złożonego przez firmę KRONOSPAN wniosku o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta Miasta Mielca o środowiskowych uwarunkowaniach po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na: "Modernizacji instalacji produkcji płyt wiórowych zakładu Kronospan Mielec Sp. z o.o." oraz informacja WIOŚ w zakresie wyników ostatnich przeprowadzonych kontroli instalacji Kronospan Mielec Sp. z o.o. oraz etapu postępowania administracyjnego w zakresie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami dopuszczalnych emisji na emitorze E101.

Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos zaznaczył że: Najważniejszym zadaniem dla zespołu jest wymiana wiedzy na temat działań i podjęcie wspólnych starań o czyste, a co za tym idzie bezpieczne środowisko w Mielcu i okolicach. Mamy wspólny cel i różne możliwości działania, dlatego uważam, że w tym gronie, złożonym z przedstawicieli różnych instytucji i środowisk możemy działać skutecznie. Mam świadomość, że temat, który poruszamy wzbudza emocje i to niemałe. Wiem jednak także, że działania, które podjął samorząd miasta i to co robi społeczność Mielca mogą wkrótce przynieść pożądany efekt.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE