Reklama

PCPR kupi 30 koncentratorów tlenu. Kto może z nich korzystać?

Opublikowano:
Autor:

PCPR kupi 30 koncentratorów tlenu. Kto może z nich korzystać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu zakupi 30 przenośnych koncentratorów tlenu. Taki zakup jest możliwy, gdyż w związku z pandemią sporo pieniędzy zostało niewykorzystanych. Do kogo mogą trafić nowe urządzenia?

W tym roku trochę inaczej są wydatkowane pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Niektóre działania są ograniczone w dobie pandemii, np. osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mimo, że chcieliby wykonać tzw. likwidację barier architektonicznych i dostosować swoje mieszkania (w tym łazienki) do potrzeb swojej niepełnosprawności, to nie mogą znaleźć w odpowiednim terminie wykonawców tych prac. Z tego powodu pieniądze zostają niewykorzystane.


- Dlatego na wniosek dyrekcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu podejmujemy szybkie działania i zdecydowaliśmy się na zakup 30 przenośnych koncentratorów tlenu. Wiemy jak ważna jest terapia tlenowa, jak ważne jest wsparcie zarażonych na covid-19 podaniem tlenu - mówił wicestarosta Andrzej Bryła.

Na stanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Mielcu jest 57 stacjonarnych koncentratorów tlenowych, ale one są już zawsze rozdysponowane u ludzi, są ciągle w obiegu. Stąd szybka decyzja o zakupie 30 dodatkowych przenośnych koncentratorów, które będą możliwe do wypożyczenia osobom potrzebującym tlenoterapii, oczywiście spełniającym warunki wsparcia przez PCPR czyli posiadającym stopień orzeczenia o niepełnosprawności.

Obecnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu zaprasza do składania ofert na zakup i dostawę 30 szt. koncentratorów tlenu. Termin składania ofert mija 26 listopada o godz. 12.00. 

 - Mamy nadzieję, że w przeciągu krótkiego czasu te koncentratory będą dostępne. Tak na szybko bez postępowania ofertowego kupiliśmy 3 takie urządzenia w celach ratunkowych które już od 2 tygodni są dostępne - dodaje Andrzej Bryła.


Również dla dzieci i młodzieży z określonym stopniem orzeczenia o niepełnosprawności PCPR zakupił dodatkowe laptopy, które będą wspomagać proces zdalnej nauki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE