Reklama

Pacjenci się skarżą. Nie do końca jasne zasady funkcjonowania punktu pobrań wymazów

Opublikowano:
Autor:

Pacjenci się skarżą. Nie do końca jasne zasady funkcjonowania punktu pobrań wymazów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie tak dawno media informowały, że punkt pobrań wymazów na koronawirusa przy szpitalu w Mielcu funkcjonuje także w soboty i niedziele, a żeby uniknąć niepotrzebnych kolejek umawia się na konkretną godzinę. Ja rejestrując się niedawno do tego punktu usłyszałem, że w weekendy ten punkt już nie działa, nie ma też umawiania na godzinę. Każdy może przyjść o dowolnej godzinie. Ani media, ani szpital nie informują o tych zmianach narażając pacjentów na niepotrzebną stratę czasu i nerwy – przekazała nam rozżalona pacjentka.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy Anetę Dyka-Urbańska, rzecznika Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.
CZYTAJ TAKŻE:
Podwyżka wynagrodzenia dla burmistrz Przecławia. Część mieszkańców jest oburzona

- Punkt był nieczynny w niedzielę 15 listopada. Nie było konieczności pracy w tę niedzielę z uwagi na dużo mniejsze zainteresowanie badaniami niż dotąd.

Jednocześnie dodała.

-  Punkt będzie pracował w weekendy, o ile będzie to umotywowane dużą liczbą pacjentów oczekujących na badanie.

W kwestii zasad rejestracji stwierdziła:

- W każdym przypadku warto się zastosować do wskazań przekazanych przez personel podczas rejestracji. Może się zdarzyć, że w danym okresie nie ma kolejek i bez względu na godzinę zjawienia się w punkcie, pacjent nie będzie oczekiwał długo lub też w ogóle - zostanie przyjęty od razu. Jeśli personel oceni, że jest inaczej, należy się stawić o wskazanej godzinie.

Zgodnie z tymi wyjaśnieniami zarówno dni pracy punktu pobrań wymazów przy szpitalu w Mielcu jak i zasady rejestracji i przyjęcia do tego punktu będą uwarunkowane od liczby pacjentów w danym okresie. Szczególnie dni pracy, na zasadzie jedna sobota czy niedziela punkt pracuje, druga nie pracuje, następna pracuje mogą dezorientować pacjentów. Może jednak warto przyjąć stałe dni pracy punktu pobrań, poinformować o tym i  się tego trzymać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE