Reklama

,,OTWARTE DRZWI”- 2023. Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

,,OTWARTE DRZWI”- 2023. Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie niezwykle ważne jest tworzenie instytucjonalnego systemu zintegrowanych działań, skierowanych zarówno na osoby doświadczające przemocy, jak i na osoby stosujące przemoc. Niezbędnymi elementami determinującymi skuteczność działania systemu jest powszechna edukacja społeczeństwa, kompleksowa informacja oraz poradnictwo specjalistyczne. W taki kierunek wpisuje się akcja informacyjna MOPS w Mielcu o nazwie ,,OTWARTE DRZWI”.

Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu realizowana jest we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W roku 2000 powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym w dniu 22 lutego. W Polsce ten dzień jest również ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003r.  o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. nr 59 poz. 517). 
Celem akcji ,,OTWARTE DRZWI” jest zwiększenie dostępności oferty specjalistycznej pomocy  osobom/rodzinom uwikłanym w problem przemocy domowej.


Adresatami akcji są:

  • osoby doświadczające przemocy w rodzinie
  • osoby stosujące przemoc w rodzinie
  • świadkowie przemocy w rodzinie,
  • osoby posiadające wiedzę o przypadkach występowania przemocy w rodzinie  oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta Mielca. 
 

Miejsce i termin realizacji:

Akcja informacyjna ,,Otwarte Drzwi” będzie realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu w dniach od 20 lutego do 24 lutego 2023 roku. 

Sposób realizacji:

  1.  W ramach akcji od poniedziałku do piątku, w dniach: 20.02.2023 r. – 24.02.2023 r.,  osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji oraz specjalistycznego poradnictwa w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej.
  2. W okresie realizacji zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać w standardowych godzinach pracy instytucji.
  3. Wszystkim zgłaszającym się udzielane będą kompleksowe informacje w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującym prawem i kompetencjami instytucji realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań, jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Dyżury będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c.

Harmonogram dyżurów 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy